Usta Analist: Bu 2 Altcoin’i Güçlü Koşular Bekliyor!

Kripto para piyasası güne negatif başlasa da öğleden sonraki pozitif havayla birlikte yeniden yükselişe geçti. Lider kripto Bitcoin, ETF onayına ilişkin haberlerin ardından 44 bin doları aştı. Daha sonra bu seviyenin altına sarksa da güç göstermeye devam ediyor. Bunun yanından piyasanın ön sıralarında bir değişiklik oldu. Solana sonunda XRP’yi çevirmeyi başardı. Bu gelişmelerin ortasında geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto para analisti, Ethereum tabanlı bir altcoin için yüzde 40’lık bir koşu öngörüyor. Bunu yanında Solana’dan daha fazlasını bekliyor.

Analist bu altcoin için yüzde 40’lık bir hamle bekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada havalar birden değişti. Kırmızıda ilerlerken bazı olumlu sinyallerle birlikte bir anda yeşile döndü. 2018’de Bitcoin ayı piyasasının dibini doğru bir şekilde öngöre Bluntz takma adlı bir kripto analisti, Ethereum ağında çalışan bir altcoin olan Chainlink’te yükselişe geçtiğini söylüyor. Analist, LINK’in sekiz saatlik grafikte birden fazla yükseliş sinyali verdiğini belirtiyor. Buradan hareketle Bluntz, LINK’in en son 2022 Ocak’ta gördüğü bir seviyeye yükseleceğini öngörüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Tamam LINK son bir kez 13,9 doları süpürdü ve C için beşinci dalgayı aşağı çekti. Ayrıca, güzel yüksek zaman dilimi boğa sapması da yaptı. Bunun şimdi büyük bir dördüncü dalga olduğuna inanıyorum. 20 dolar yolda, teslim olan herkese RIP (huzur içinde uyu!).

Kaynak: Bluntz

Bluntz, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yöntemi olan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Teoriye göre, yükselişe geçen bir varlık, her dalganın kendi alt dalgalarına sahip olduğu beş dalgalı bir ralliden geçer. Bu yazı sırasında LINK 14,57 dolardan işlem görüyordu. Bluntz’un hedefine ulaşması, altcoin için %37’nin üzerinde bir artışa işaret ediyor.

Bluntz, Solana için dik ralliler öngörüyor

Analist, daha sonra akıllı sözleşme platformu Solana’ya (SOL) bakıyor. Bluntz, altcoinin Bitcoin’e (SOL/BTC) karşı kırılmaya hazırlandığını söylüyor. Ayrıca, ABD doları paritesinin muhtemelen dik ralliler göreceğini belirtiyor. Bu bağlamda analist, altcoin için şu değerlendirmesini paylaşıyor:

SOL/BTC birkaç gün dinlendikten sonra bu en son boğa bayrağını kırmaya çalışıyor. Bu 37 günlük aralık kırıldığında, SOL gigasend olacak. Muhtemelen şimdiye kadarki en dik bacak olacak. Ayı posterlerine kulak asmayın, onlar paradan nefret eder.

Kaynak: Bluntz

Bu yazı sırasında Solana, günlük bazda %12,2 artışla 81,58 dolardan işlem görüyordu. SOL, analistin tahmini doğrultusunda harekete geçmiş gibi görünüyor. Son hamlesinde altcoin, önündeki Ripple (XRP)’yi çevirerek 5. sıraya yerleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir