LDO, ETH, MATIC Coin ve Bu 8 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Nansen verilerine göre Akıllı Para, CHZ, LDO ve AAVE’ye akıyor. Celsius, son birkaç gün içinde ETH varlıklarının büyük bir kısmını çeşitli merkezi borsalara aktardı. EchoLink, tahtayı açtığında yarım saat içinde 7,6X yaptı. Polygon (MATIC Coin) 2023 yılında neredeyse Ethereum kadar kripto kullanıcısı elde etti. Ve daha fazlası!

LDO, ETH, BNB, MATIC Coin ve bu 7 altcoin’den haberler var…

Akıllı Para CHZ, LDO ve AAVE’ya akıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa haftanın son iş günü toparlanmaya çalışıyor. Akıllı para kendisine akacak yeni hedefler arıyor. Analitik platformu Nansen verilerine göre Akıllı Para, üç altcoin’e akıyor. Nansen, Ethereum ağındaki 24 saatlik fon girişleri takip listesini paylaştı. Buna göre fon girişleri aşağıdaki şekilde:

  • CHZ: Yaklaşık 3,03 milyon dolar. Token, son 24 saatlik %8,8’lik bir artışla şu anda 0,112 dolardan el değiştiriyor.
  • LDO: Yaklaşık 2,89 milyon dolar. Token, 24 saatlik %8,2 artışla şu anda 3,077 dolardan işlem görüyor.
  • AAVE: Yaklaşık 2,72 milyon dolar. Token, 24 saatlik %0,37 artışla şu anda 88,62 dolardan işlem görüyor.

EchoLink’in Launchpad’i, LBank’ta listelendi, token uçtu!

LBank’ın dördüncü Launchpad projesi EchoLink, tahtayı açtığında yarım saat içinde 0,01 dolardan 0,07632 dolara yükseldi. Lansmanından sadece yarım saat sonra, LBank’ın dördüncü Launchpad projesinde EchoLink’in tokenı ECHO’nun fiyatı %763’ün üzerinde artış gösterdi. ECHO 0,01 USDT fiyatla açıldı ve yarım saat içinde 0,07632 USDT’ye yükseldi. Böylece, Launchpad’in ilk fiyatının 7,63 katına çıktı.

Venus Protocol, çeşitli ağlarında kullanıma hazırlanıyor

Venus Protocol, sosyal medya üzerinden Ethereum, Arbitrum, zkEVM ve opBNB ağlarında konuşlandırılacağını duyurdu.

Celsius, CEX’lerde 1 milyar doların üzerinde ETH sattı

Celsius Network, son birkaç gün içinde ETH varlıklarının büyük bir kısmını çeşitli merkezi borsalarda (CEX’ler) sattı. On-chain veri takipçisi SpotOnChain’e göre, Celsius adresi son 8 saat içinde şüpheli satış için birden fazla CEX’e 459.561 ETH (1,02 milyar dolar değerinde) gönderdi. ETH’nin büyük kısmını Coinbase Prime (305.254 ETH veya 674 milyon dolar) ve Paxos’a (146.507 ETH veya 324 milyon dolar) gönderdi. Ayrıca, daha küçük bir miktar FalconX’e (7.800 ETH veya 17,02 milyon dolar) aktardı.

SpotOnChain ayrıca, 13 Kasım 2023’ten bu yana Celsius Network’ün FalconX, Coinbase, OKX ve Paxos dahil CEX’lere kümülatif 757.626 ETH (yaklaşık 1,69 milyar dolar) aktardığını ortaya koydu. Celsius halen 0xdb3 adresinde 62.469 ETH (138 milyon dolar) tutuyor.

1inch, DeFi alanında mali suçlara karşı proaktif önlemler alıyor

Popüler DeFi protokolü 1inch, 2022’den bu yana milyonlarca cüzdanı Kara Para Aklamayı Önleme (AML) risklerine karşı aktif olarak tarıyor. Bunun, Blockchain istihbarat sağlayıcısı TRM Labs ile işbirliği içinde yürütüyor. Bu girişim, 1inch’in yüzlerce yüksek riskli adresi belirleyip engellemesini sağlayacak. Böylece, merkezi olmayan bir ortamda finansal bütünlüğü korumanın gelişen zorluklarına ışık tutuyor.

Messari, yeni raporunda Hedera, Fantom ve BNB’yi ele aldı

Kripto para analiz şirketi yayınladığı son raporunda Hedera (HBAR), Fantom (FTM) ve Binance Coin (BNB)’nin performansını değerlendirdi. Rapora göre, Hedera’nın işlem hacmi art arda altıncı çeyrekte de artış kaydetti. Böylece, günlük ortalama 164 milyon işlemle yeni bir rekora ulaştı. Hedera Consensus Service, ağdaki tüm işlemlerin %99’unu oluşturdu. Fantom’un (FTM) bir önceki çeyreğe göre dolaşımdaki piyasa değeri yüzde 140 arttı. Bu arada FTM, 4. çeyrekte toplam kripto piyasa değerinden daha iyi performans gösterdi. BNB Chain, 2023 son çeyrekte 4,6 milyon ortalama günlük işlem gerçekleştirdi. Böylece, bir önceki çeyreğe göre %30 artış kaydetti.

Polygon (MATIC Coin) 2023’te Ethereum kadar kullanıcı kazandı

Blockchain analiz firması Flipside’a göre, iki Blockchain’in her biri 15 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Diğer yanda, Bitcoin 10,65 milyon ile üçüncü sırada yer alıyor. Flipside’a göre, Polygon (MATIC Coin) 2023 yılında neredeyse Ethereum kadar kripto kullanıcısı elde etti. Polygon, 2023’te Ethereum’un 15,4 milyon kullanıcısından yaklaşık 160.000 eksik olarak 15,24 milyon kullanıcıya sahip oldu. İlginç bir şekilde, Polygon (MATIC Coin) 2023’ün ilk yarısında listenin başında yer aldı. Ancak yılın ikinci yarısı boyunca liderliğini koruyan Ethereum onu geçti.

Flipside, “Polygon yıla Ocak ayında elde ettiği 2,8 milyon kullanıcıyla etkileyici bir başlangıç yaptı. Bu rakam ağın 2023 yılında elde edeceği toplam kullanıcı sayısının %40’ından fazlasını oluşturuyor” dedi. Ayrıca, “Bu tarihten itibaren Polygon, yıl boyunca aylık kullanıcı kazanımında göreceli olarak en istikrarlı düşüşü yaşadı. Ancak yine de diğer ağlarla olumlu bir şekilde karşılaştırıldı.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx