Kredi çekmek için ölü amcasını bankaya götürdü. Sürekli kafasını dik tutmaya çalıştı

Brezilya’da Érika de Souza Vieira Nunes adlı kadın amcası olduğunu iddia ettiği adamı kredi başvurusu yapmak için bankaya götürdü. Genç kadın tekerli sandalyede oturan adamın yanından bir an olsun ayrılmadı.

Kadın, sürekli kafası yana düşen adamın kafasını dik tutmak için hem onunla konuştu hem de büyük çaba sarf etti. Ardından eline kalem tutuşturdu.

Nunes, sürekli olarak, “Amca, dinliyor musun? Kredi sözleşmesini imzalaman gerekiyor. İmzalamazsan parayı alamayız çünkü senin adına ben imzalayamam” şeklinde konuşuyordu.

Bir banka çalışanı, tekerlekli sandalyede oturan yaşlı adamın renginin iyi görünmediğini fark ederek kadına iyi olup olmadıklarını sordu. Kadın ise amcası olduğunu iddia ettiği adamın iyi olduğunu ve genelde konuşmadığını savundu.

Banka çalışanları olayı videoya çekerek polisi aradı. Polis, kimliği 68 yaşındaki Paulo Roberto Braga olarak tanımlanan adamın birkaç saat önce öldüğünü belirledi.

Polis Şefi Fábio Luiz, kadının girişimi hakkında, “Kredi başvurusunu bankaya zaten ölü olarak getirdiği adama imzalatıyormuş gibi davranmaya çalıştı.

Asıl önemli olan, diğer aile üyelerinin kimliğini belirlemek için soruşturmaya devam etmek ve bu kredi hakkında daha fazla bilgi edinmek” şeklinde konuştu.

Polis, kadının aslında yeğeni olup olmadığını ve dolandırıcılık girişimine başka kişilerin katılıp katılmadığını da dahil olmak üzere yaşlı adamın ölümünü araştıracaklarını söyledi.

Yaşlı adamın cenazesi yetkililer tarafından incelenmek üzere morga kaldırıldı. Nunes, soruşturmanın sonucuna bağlı olarak dolandırıcılık veya zimmete para geçirmekle suçlanabilir.

Nunes, ceza alabileceğini ileri sürenlerin sayı da bir hayli fazla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx