Kılıçdaroğlu’na karşı “imza”… 38 isim belli oldu

CHP’de 81 il ve 900’ü aşkın ilçede yapılan il ve ilçe kongreleri sona erdi. 4-5 Kasım’daki kurultay öncesi tamamlanan kongrelerde 51 il başkanı ile 413 ilçe başkanı değişti. 30 il başkanı ile 560 ilçe başkanı ise seçimleri yeniden kazandı. Kongre takvimi çerçevesinde il ve ilçe başkan ve yönetimlerinin yanı sıra 1370 kurultay delegesi de belirlendi. CHP’deki 130 milletvekilinden 94’ü de Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan adayı olması için imza verdi.

KILIÇDAROĞLU İÇİN İMZA VERMEDİLER

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kurultay’da tekrar Genel Başkan Adayı olması için CHP’li milletvekillerinden imza toplandı. CHP vekillerinden önemli kısmının Kılıçdaroğlu’nun adaylığına imza desteği vermediği öğrenildi. Bu vekiller arasında bulunan Engin Altay, Gökhan Günaydın, Erdoğan Toprak, Veli Ağbaba ve Ali Mahir Başarır dikkat çeken isimler oldu.

İŞTE İMZA VERMEYEN 38 CHP’Lİ MİLLETVEKİLİ

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermeyen ve adaylığı için imza atmayan 38 milletvekili

Ayhan Barut

Burhanettin Bulut

Umut Akdoğan

Tekin Bingöl

Murat Emir

Gamze Taşçıer

Süleyman Bülbül

Bülent Tezcan

Ensar Aytekin

Yaşar Tüzün

Nurhayat Altaca

İsmethan Güneşhan

Özgür Ceylan

Ahmet Baran Yazgan

Hikmet Yalım Halıcı

Fetih Açıkel

Engin Altay

Ali Gökçek

Gökhan Günaydın

Özgür Karabat

Suat Özçağdaş

Turan Taşkın Özer

Erdoğan Toprak

Gökhan Zeybek

Murat Bakan

Gökçe Gökçen

Deniz Yücel

İsmail Atakan Ünver

Hasan Baltacı

Veli Ağbaba

Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu

Bekir Başevirgen

Ali Mahir Başarır

Seyit Torun

Asu Kaya

Tahsin Ocaklı

Ulaş Karasu

Eylem Ertuğ Ertuğrul

KURULTAY’A SON DÜZLÜK

Bugüne kadar 19’u olağanüstü 56 kurultay yapan CHP’de, 38. Olağan Kurultay 4-5 Kasım’da, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek. Kurultayda, ilk gün genel başkan seçimi, ikinci gün ise Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi yapılacak.

Seçimlerin, “blok liste” ve kadın üyeler için pozitif ayrımcılık amacıyla ‘fermuar” yöntemiyle yapılması düşünülüyor. Genel başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu ile Manisa Milletvekili Özgür Özel’in yarışması bekleniyor. CHP’de genel başkanlığa aday olabilmek için 1370 delegeden yüzde 5’inin imzası gerekiyor. CHP’de 38. Olağan Kurultay’dan iki hafta sonra da tüzük kurultayı yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx