Jennifer Lawrence ‘Açlık Oyunları’nda tekrar oynamak istiyor

Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence, Suzanne Collins’in aynı adlı romanından uyarlanan ‘Açlık Oyunları’ serisindeki Katniss Everdeen rolünü yeniden canlandırabileceğini söyledi. Variety’ye verdiği röportajda eğer kendisine teklif gelirse mutlaka kabul edeceğini belirten Lawrence, “Eğer Katniss hayatıma bir şekilde geri gelirse yüzde 100 varım” dedi.

Ntv’nin aktardığına göre, serinin dört filminde başrolde yer alan oyuncu, Katniss rolünü ilk kez 2012 yılında canlandırmıştı. O dönem 20 yaşında olan Lawrence, “Açlık Oyunları” filminde rol alacağı zaman ölçülerinin ve kilosunun en büyük konu olduğunu söyledi. Film çekimlerine başlamadan önce kendisine sorulan ilk sorunun “Ne kadar kilo vereceksin?” olduğunu belirten oyuncu, serinin hayranlarının baş karakter Katniss Everdeen gibi hissetmek için zayıf olmaları gerekmediği üzerine konuştu.

‘KONTROL HİSSİNİ KAYBETMİŞTİM’

Oyuncu, kariyerinin ilk yıllarında hızlı bir yükseliş yaşadığını ve kontrolünü kaybettiğini söylemişti. Lawrence, “Sanırım kontrol hissini kaybettim. Açlık Oyunları’nın gösterime girdiği ve Oscar kazandığım dönem arasında kendimi bir eşya gibi hissettim. Verdiğim her karar, büyük bir grubun kararıymış gibi geliyordu. Şimdi dönüp baktığımda o yılları tam olarak anımsayamıyorum çünkü resmen kontrolümü kaybetmiştim” dedi.

Suzanne Collins’in romanlarından uyarlanan Açlık Oyunları serisi 4 filmden oluşuyor. Jennifer Lawrence, distopik bir dünyada geçen Capitol’de devrim lideri rolünü üstlenen Katniss Everdeen’i canlandırıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir