İsrail’de binlerce kişi sokağa indi: Katil Netanyahu

İsrail‘in Gazze‘ye yönelik devam eden saldırıları, ülke genelinde binlerce kişinin katıldığı protestolara yol açtı. Tel Aviv’in çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerde, başta Başbakan Benjamin Netanyahu olmak üzere hükümetin istifasını talep eden ve erken seçim çağrısı yapan binlerce kişi bir araya geldi. Polis ise göstericilere sert müdahalede bulundu.

ERKEN SEÇİM İSTEDİLER

İsrail‘in 7 Ekim’den bu yana devam eden Gazze saldırıları, tüm dünyada olduğu gibi İsrail‘de de bir kesimin tepkisini topluyor. Özellikle İsrailli esirler için Başbakan Netanyahu’yu suçlayan binlerce insan, başkent Tel Aviv’de sokaklara indi. Protestocular, “Şimdi Seçimler” sloganıyla ve Netanyahu’nun derhal istifasını talep ederek, hükümetin Gazze’ye yönelik politikalarına karşı tepkilerini dile getirdi.

“KATİL NETANYAHU”

Ellerinde pankart taşıyan göstericiler “Katil Netanyahu”, “Elinize kan bulaştı” gibi ifadelerle Başbakan Netanyahu’yu hedef aldı.

NETANYAHU PROTESTOLARI “FAYDASIZ” OLARAK NİTENLENDİRDİ

Netanyahu ise Gazze’deki tutsakların ailelerinin düzenlediği gösterileri eleştirerek, bu eylemlerin “faydasız” olarak niteledi ve Hamas’ın taleplerine katkıda bulunduğunu savundu. İsrail yetkililerine göre, Gazze’de hala 136 tutsak bulunuyor.

Kaynak: SonDakika.com / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx