Instagram’ın Twitter rakibi Threads’in çıkış tarihi belli oldu

Musk’ın getirdiği kısıtlamalardan sonra daha çok Twitter kullanıcısı alternatif uygulama arayışına girdi. Mastodon, Bluesky, şimdi de Threads. Meta tarafından geliştirilen Instagram Threads, 6 Temmuz’da Android ve iOS uygulama mağazalarından indirilebilir olacak.

Instagram’ın metin tabanlı yeni sohbet uygulaması Threads, güncel konulardan trend olacak konulara her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği bir yer.

Kullanıcılar, Twitter’da olduğu gibi ilgi alanlarına göre kişi ve markaları takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilecek ve düşüncelerini paylaşacak, takipçi kitlesi oluşturacak. Twitter, Mastodon ve Bluesky benzeri arayüze sahip olan uygulamaya Instagram hesabıyla giriş yapılabilecek. Bu, kişinin Instagram’da takip ettiği hesapların otomatik olarak kişi listesine ekleneceği ve kullanıcı adı almakla uğraşmayacağı anlamına geliyor.

Mastodon tarafından ActivityPub adında merkezi olmayan sosyal medya protokolüyle entegre çalışan Instagram Threads, 6 Temmuz’da indirilmeye açılacak ancak herkes giriş yapabilecek mi yoksa Bluesky gibi davetiye ile mi kayıt olunacak henüz belli değil.

Threads, an Instagram app Social Networking Ücretsiz 254,3 MB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx