Doğal antidepresan! Sakinleştirip toksinlerden temizliyor, cilt dostu ekinezya

1-STRESE VEDA SAKİNLİĞE MERHABA

Ekinezya kolay bulunabilir olması ve güzel kokusuyla dikkat çeken bitkiler arasında. Ancak hal ettiği değeri yeterince göremeyen bu çiçeğin inanılmaz etkileri var. Bunlar arasında sakinleştirici, stresi yenmeye yardımcı oluşu da öne çıkıyor. Günde 3 günde bir fincan ekinezya çayı içmek sizi inanılmaz derecede rahatlatabilir. Yatıştırıcı etkisi, özellikle kaygı bozukluğu ve depresyona iyi gelir. Ayrıca yorgunluğunuzu alacağından çok rahat uyumanızı da sağlar.

2-CİLT PROBLEMLERİNİN ÇARESİ

Kurdeşen hastalığının tedavisini kolaylaştıran ekinezya, Yara, sedef, akne(sivilce) ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarında olumlu etki sağlar. Bu nedenle cilt hastalıkları için hazırlanan losyon ve kremlerin çoğunda ekinezya kullanılır.

NASIL TÜKETİLMELİ?

Ekinezya yaprakları, çiçekleri ya da kök kısmı kurutularak çay şeklinde tüketilebilir. 1 tatlı kaşığı kadar ekinezya kurusu, porselen ya da cam bir demliğe koyulur ve üzerine bir su bardağı kaynar su eklenerek ağzı kapalı bir şekilde demlemeye bırakılır. İyice demlendiğinde içmeye hazır olur. Dilerseniz bal ile de tatlandırabilirsiniz.

10 GÜN TÜKETİN

Ekinezya çayı sık tüketiliğinde yan etkileri olabiliyor. Ekinezya çayının yan etkileri arasında kızarıklık, deri döküntüleri yer alıyor. Papatya çayına karşı alerjik reaksiyon gösteren kişilerin ekinezya çayına karşı hassasiyet göstermesi de muhtemeldir. Bu nedenle gün içerisinde 3 bardaktan ve 10 günden fazla tüketilmemelidir.

BU HASSASİYETLERİNİZ VARSA KULLANMAYIN

Oto immün hastalığı olan kişiler Ekinezya bitkisini kullanmamalıdır. Ekinezya papatyagiller ailesine bağlı olduğu için papatyaya alerjisi olan kişiler de kullanmamalıdır. Multipl Skleroz (MS), romatoid artrit ve lupus hastalığı olan kişilerse doktor kontrolünde ekinezya kullanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx