Destici’den Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e destek: Tereddütsüz destekliyorun, kadın üniversiteleri ve hastanesi de açmalıyız

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken ifadeler kullanmıştı. İlk hedefinin kız çocuklarının okullaşması olduğunu belirten Tekin, “Kız çocuklarını okula göndermeyen ailelerin en baştaki argümanı, ‘Ben çocuğumu erkeklerle aynı okula göndermek istemiyorum’ oluyor. Şimdi benim Milli Eğitim olarak birincil hedefim ne? Kız çocuklarının okullaşması sağlamak. O zaman veliyi ikna etmek için biz, gerekirse kız okulları da açabilmeliyiz, veli isterse çocuğunu kız okullarına gönderebilmeli, isterse erkeklerin gittiği okullara gönderebilmeli” dedi. Bu sözler sosyal medyada tartışma yarattı.

DESTİCİ’DEN BAKAN TEKİN’E DESTEK GELDİ

Bu sözler büyük tartışma yaratırken Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Bakan Tekin’e destek geldi. Destici, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Bakan Tekin sözlerine katıldığını hatta kadınlar için üniversitelerin açılmasını ve bir tane de hastanenin planlanması gerektiğini söyledi.

“TEREDDÜTSÜZ KATILIYOR VE DESTEKLİYORUM”

Destici, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Milli Eğitim Bakanımızın kız çocuklarımız için müstakil okullar açılmasıyla ilgili önerisine tereddütsüz katılıyor ve destekliyorum. Laiklik adı altında buna karşı çıkanların asıl niyetlerinin inanç-din düşmanlığı olduğunu biliyoruz. Binaenaleyh onların zırvalarına aldırmadan çalışmalar süratle başlatılarak önümüzdeki eğitim öğretim yılında hayata geçirilmelidir.

“HANGİ OKULA GİDECEKLERİ AİLELERİ VE KENDİLERİ KARAR VERİR”

Okullarımızın hangi türde ve ne şekilde olacağına TBMM, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve hükümet, Çocuklarımızın hangi okula gideceğine de aileleri ve kendileri karar verir. Gerisi lafügüzaf…

KADIN ÜNİVERSİTELERİ VE HASTANE

Japonya’daki gibi kadın üniversiteleri de açmalıyız. Şehir hastanelerinden başlayarak her ile en az bir kadın hastanesi de planlamalıyız. Hayatımızı, eğitim sistemimizi, üniversitelerimizi ya da hastanelerimizi emperyalist batıyaya da sola göre dizayn etmek zorunda değiliz. İlim nerede ise gidip alırız. Lâkin, yöntemi kendi inanç ve kültür değerlerimize göre kurgulayıp uygulamalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx