Bitcoin Analisti Açıkladı! Ralli Öncesi Kasırga Geliyor

Kripto para dünyasında Bitcoin (BTC) sıklıkla ön plana çıkıyor. Önde gelen bir kripto stratejistine göre, Bitcoin için kasırga yaklaşıyor. Buna göre BTC önemli bir yükseliş yolculuğuna çıkmadan önce kısa bir düzeltme yaşayacak.

Bitcoin anaslitinin bakış açısı

Önemli bir takipçi kitlesine sahip ünlü bir analist olan Credible Crypto, sosyal medya platformu X’teki 346.700 takipçisiyle görüşlerini paylaştı. Bitcoin’in kapsayıcı bir yükseliş kanalı içinde kalırken 26.000 dolar ortalarına kadar bir düşüş yaşayabileceğini öne sürüyor. Kripto piyasasındaki düzeltici yapıların genellikle önceki dürtünün bir kısmını geri çeken aşağı yönlü hareketleri içerdiğini açıklıyor. Öte yandan, dürtü hareketleri hakim piyasa trendine uygun olarak fiyat artışlarını ifade ediyor.

Credible Crypto’ya göre, durumu özellikle yükselişe geçiren şey, düzeltici yapıların önceki kazançları geri çekmek yerine fiyatları yana doğru itmesidir. Bu olgu, piyasanın gücünü gösteren satıcı eksikliği ve güçlü talep anlamına geliyor.

Dikkate değer “dikey birikim”

Credible Crypto’nun görüşüne göre, düzeltici bir yapının fiyatları yukarı doğru iterek beklentilere meydan okuması daha da yükselişe neden olur. Analsit bunu “dikey birikim” olarak adlandırıyor. Bu senaryoda, güçlü talep ve sınırlı satış baskısı var. Bu da, tipik olarak bir fiyat düşüşü dönemi olan bir düzeltme sırasında fiyat kazançlarına yol açıyor.

Credible Crypto, 26.000 doların ortalarına kadar inme olasılığını kabul ediyor. Diğer taraftan bu seviyeye ulaşmak için aşırı dalgalanma ve zorunlu satış veya likidasyonların gerekli olacağını öne sürüyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda analist, mevcut düzeltme aşamasının nerede sona erdiğine bakılmaksızın Bitcoin için bir sonraki yukarı yönlü hareketin patlayıcı olacağına inanıyor. İster 26.000 doların ortalarında ister daha düşük seviyelerde dursun, piyasa yakın gelecekte önemli bir yükseliş trendi görecek.

Bitcoin’in grafiğini analiz etmek

Analist grafiğini inceleyerek, Bitcoin’in 26.600 ila 26.400 dolar aralığında düşmesine neden olabilecek düzeltici bir Elliott Dalgası W-X-Y modelini tanımlıyor. Ayrıca 28.000 dolar seviyesini boğa piyasasının önemli bir göstergesi olarak vurguluyor. Son dalgalanmalara rağmen Bitcoin, son birkaç gün içinde 27.000 dolar seviyesini koruyarak gücünü gösterdi. Credible Crypto, Bitcoin’in opsiyonlara yönelik açık pozisyonun bir düşüşün ardından geri çekilerek şaşırtıcı bir esneklik gösterdiğine işaret ediyor.

Bununla birlikte analist, son piyasa hareketlerine benzer şekilde “bir başka hızlı aşağı hareket” olasılığını öngörüyor. Ayrıca temkinli olmaya devam ediyor. Bu yazıyı yazarken Bitcoin, son 24 saatte %0,4’lük bir düşüşle 27.096 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx