THY, Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu

Posted by

Türk Hava Yolları, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne sponsor olan birinci hava yolu şirketi oldu. Mutabakat kapsamında THY’nin, maç yayını öncesi, esnası ve sonrasında ortalarında saha kenarındaki LED ekranların da bulunduğu birçok logo görünürlüğü ve isim kullanım hakkı bulunuyor. Bununla birlikte THY, UEFA Üstün Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi ve UEFA Gençler Ligi finalleri’nde de resmi sponsor unvanıyla yer alacak.

Türk Hava Yolları’nın UEFA Şampiyonlar Ligi sponsorluğuyla ilgili duyuru Türk Hava Yolları İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat ve üst yöneticiler ile UEFA Lideri Aleksander Čeferin’in ve UEFA Pazarlama Yöneticisi Guy-Laurent Epstein de iştirakiyle Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Türk Hava Yolları İdare Şurası ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat sponsorluk ile ilgili “Bu sponsorlukla THY markasını dönem boyunca dünyanın dört bir köşesine taşıyacak, 10 Haziran 2023’te de tüm dünyayı İstanbul’da buluşturacağız” dedi.

UEFA Pazarlama Yöneticisi Guy-Laurent Epstein ise “Dünyanın en kıymetli spor tertibi olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nde, Türk Hava Yolları ile birlikte yola çıktığımız için çok memnunuz. Mutabakatın, bu itibarlı turnuvanın finalinin İstanbul’da gerçekleşeceği yılda olmasından ötürü da çok memnunuz” açıklamasını yaptı.

THY daha evvel de Barcelona, Manchester United, Borussia Dortmund, Olympique Marseille ve River Plate üzere futbol kadrolarıyla da sponsorluklar gerçekleştirmişti. (EKONOMİ SERVİSİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.