Son dakika! BBP lideri Destici’den Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama

Posted by

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi veren Destici, “Bizim için kıymetli bir misafirdi. Bu görüşme bir sürpriz oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın partimizi 3. ziyareti. Kendisi düşüncelerini ifade etti. Biz de BBP’nin dış politikaya, ittifaklara, ekonomideki durumlar tüm bunlarla ilgili fikirlerimizi paylaştık. Pekçok konuda zaten aynı düşünüyoruz. Cumhur İttifakı tam bir uyum içinde sorunsuz bir şekilde yoluna devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“BARAJI DOĞRU BULMADIK”

Seçim yasasıyla ilgili konuşan Destici, “Biz barajı hiçbir dönemde doğru bulmadık. Yeni sistemde temsilde adeletin ne kadar güçlendirilmesi gerektiğine bakmamız lazım. Biz barajın sıfır olmasını ya da en fazla 3 olması gerektiğini ifade ettik. Elbetteki 10’dan 7’ye düşmesi de önemli bir adımdır. Biz kendi görüşlerimizi çok net bir şekilde paylaştık.” dedi.

 “BİR İSİM ÜZERİNDE UZLAŞMA İHTİMALLERİ DÜŞÜK”

Muhalefetin 6’lı masa toplantıları ile ilgili konuşan Destici, “O masa 6 artı 1’dir aslında, HDP de o ittifakta. Bunların Türkiye’ye yönelik vaatlerinde büyük farklılıklar var. Ben bu partilerin bir isim üzerinde uzlaşma ihtimalini çok düşük görüyoruz. Kendi insiyatifleri ile 7 partinin cumhurbaşkanı adaylarının farklı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.