Son dakika: 1 Mart koronavirüs tablosu açıklandı

Son dakika: 1 Mart koronavirüs tablosu açıklandı

Posted by

Son dakika… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında son duruma ilişkin verileri paylaştı. 1 Mart 2022 Türkiye’nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Salgının azalan etkilerine bağlı olarak dünya genelinde kısıtlamalar kaldırılıyor.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu’nu “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaştı.

İşte güncel koronavirüs tablosu:

21

Tabloya göre göre, son 24 saatte 403 bin 117 Kovid-19 testi yapıldı, 59 bin 885 kişinin testi pozitif çıktı, 203 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 71 bin 545 oldu.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 85,10, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 92,94 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye’de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 145 milyon 719 bin 490 doza yükseldi.

İKİ DOZ AŞI YAPTIRANLARIN ORANININ EN YÜKSEK OLDUĞU 10 İL

18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

BAKAN KOCA’DAN DEĞERLENDİRME

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Salgının azalan etkilerine bağlı olarak dünya genelinde kısıtlamalar kaldırılıyor. Virüse karşı yaygın mücadele artık aşıyla veriliyor. Risk grubunda olan yakınlarımıza karşı koruyucu olmalı, zamanı gelen aşımız olup olmadığını birbirimize hatırlatmalıyız.” ifadesini kullandı.

28 ŞUBAT KORONAVİRÜS TABLOSU

28

YARINI İŞARET ETMİŞTİ: BİR SÜREDİR BEKLENEN AÇIKLAMA OLACAĞINA İNANIYORUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, akşamüstü saatlerinde, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının yarın yapılacağını duyurmuştu.

Bakan Koca, “Yarın 18.00’da bir açıklama ile huzurlarınızda olacağım. Bu açıklamanın, bir süredir beklenen açıklama olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullanmıştı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.