Polestar 3, Tesla ve Porsche’ye ciddi rakip olmaya geliyor!

Posted by

Firmanın Polestar 1 üretimi sadece 1.500 modelle sınırlıydı, bu da şu anda İsveç markasından satın alabileceğiniz tek otomobilin Polestar 2 EV crossover olduğu anlamına geliyor. Ancak yakın zamanda Polestar 3, Tesla’ya kafa tutabilecek.

Polestar, yaklaşmakta olan Porsche ve Tesla rakibi hakkında ayrıntıları gizlemede oldukça başarılı olsa da ayrıntılar yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Hollandalı AutoWeek sitesi sayesinde artık Polestar 3’ün 193 inç uzunluğunda ve 77,5 inç genişliğinde olacağını biliyoruz. Dingil mesafesi, Volvo XC90‘ın dingil mesafesinden onda bir inçten daha kısa.

Görünüşe göre Polestar aslında Tesla Model X’in peşinden gidiyor.

Bu sebeple Polestar 3’ün ucuz olmayacağını tahmin edebiliriz. Görünüşe göre, aracın ilk fiyatlandırması oldukça muhafazakardı ancak Polestar 3, başlangıçta düşünülenden daha pahalıya mal olacak.

Lansmanda iki model sunulacak ve Polestar, Tesla’nın fiyat modelini yakından takip ediyor. Çift Motorlu Uzun Menzil, Avrupa’da 88.600 Euro’ya mal olacak ve bu da yaklaşık 90.000 dolar ediyor. Çift Motorlu Uzun Menzilli Performans modeli ise 95.200 € veya 97.000 $’dan başlayacak.

Her iki model de aynı 111 kWh pil ve çift motor kurulumunu kullanılıyor. Güç çıkışı farkı bu iki modelin o kadar büyük değil. Giriş seviyesi Çift Motorlu Uzun Menzilli model büyük olasılıkla en çok satan araç olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.