Pınar Gültekin cinayeti davasında verilen karara ikili itiraz

Pınar Gültekin cinayetine ait davanın dün yapılan duruşmasında, sanık Cemal Metin Avcı evvel ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırıldı, akabinde da ‘haksız tahrik’ indirimi uygulanarak cezası 23 yıla düşürüldü. Mahkemenin verdiği bu karar, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gültekin ailesi tarafından istinafa taşındı.

‘ADALETİN TECELLİ EDECEĞİNİ UMUT EDİYORUZ’

Gültekin Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir, toplumsal medya hesabında bugün yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Pınar Gültekin ile ilgili hukuk garabeti mahiyetindeki bu karara, bugün itibariyle hem katılan vekili olarak biz hem de temel hakkındaki mütalaasında tüm sanıkların cezalandırılmasını talep eden Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf mahkemesi nezdinde itiraz etti. Yargılamanın safahatı sırasında, mahkemenin tarafsızlığına halel geldiğinden bahisle üç kere reddi hâkim istedik, tamamı reddedildi. İtiraz ettik, itirazlarımız reddedildi. Mahkeme heyeti hakkında HSK’ya şikâyet dilekçesi verdik, hiçbir tasarrufta bulunulmadı.

Birçok duruşmada ve sonuncu olarak da dünkü duruşmada, müvekkiller ve biz, mahkemenin adalet dağıtmaktan uzak olduğu, hakkaniyeti tesis edemeyeceği ve tarafsız olmadığını vurguladık ve duruşma tutanaklarına geçirdik. Hukuk devletinin gereği olarak hak arama özgürlüğümüzü sonuna kadar kullanacağız, tüzel destekten mahrum ve mesnetsiz olan bu kararın kanun yolu evrelerinde düzeleceği ve adaletin tecelli edeceğini umut ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.