Ole Gunnar Solskjaer’den, Erling Haaland itirafı: 4 milyon sterline alabilirdik

Ole Gunnar Solskjaer, Manchester United’ın 2018’de Erling Haaland’ı 4 milyon sterlin karşılığında alması gerektiğini söylediğini ancak kulübün bunu reddettiğini açıkladı.

Solskjaer, United’ın başına geçmeden önce yaklaşık altı ay önce Haaland hakkında kulübe bilgi verdiğini belirtti.

İkili daha önce Molde’de birlikte çalışmış ve Solskjaer, Haaland’ın muazzam potansiyelinden tamamen haberdar olmuştu. Ancak genç golcü, yerine Red Bull Salzburg’a ve ardından Borussia Dortmund’a katıldı ve geçen yıl Manchester City’ye 51.2 milyon sterlinlik bir transfer gerçekleştirdi.

Şu anda 22 yaşında olan Haaland, şüphesiz dünya futbolunun yıldızlarından biri, ancak United’ın şehir rakipleri Manchester City’nin yerine transfer olabilirdi.

Ole Gunnar Solskjaer. Fotoğraf: DepoPhotos.

“6 AY ÖNCE SÖYLEDİM”

The Sun’ın bildirdiğine göre, Solskjaer şunları söyledi: “United’a, göreve gelmeden yaklaşık altı ay önce arayarak elimizde böyle bir forvet olduğunu söyledim, ancak onlar dinlemediler. 4 milyon sterlin istedim ama onlar onu transfer etmedi.”

Önce geçici teknik direktör olarak atanan Solskjaer, daha sonra Manchester United’ın kalıcı teknik direktörü oldu ve 2021 Kasım ayında ayrıldı.

Molde’deki döneminde, Haaland 50 maçta 20 gol kaydetti ve tüm bu maçlara Solskjaer yönetiminde çıktı. Haaland, İngiliz futbolunda olağanüstü bir ilk sezon geçirdi ve tüm müsabakalarda 47 maçta 51 gol attı.

HAALAND: “ARADA KONUŞURUZ, İYİ BİR İNSAN”

Manchester City’ye transfer olduğunda, Solskjaer İngiliz futbolunun tarihine geçecek bir adım atan vatandaşına tebrik mesajı gönderdi.

Haaland, Manchester Evening News’e şunları söyledi: “‘City’ye transfer olduğumda bana tebrik mesajı gönderdi ve ‘Manchester’ın yanlış tarafına gitmek için iyi şanslar’ yazdı. Arada konuşuruz. Bildiğiniz gibi, Molde’deyken kariyerim üzerinde büyük etkisi oldu. İyi bir insan.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir