Muhsin Yazıcıoğlu’nun müdafaası Erol Yıldız defnedildi

Posted by

Bir devir BBP Kurucu Genel Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun muhafaza polisliğini yapan 49 yaşındaki Erol Yıldız, şahit olarak dinlenmesi beklenen davaya bir hafta kala hayatını yitirmişti.

Ankara Keçiören’deki site otoparkında bozulan arabasını çalıştırmayı deneyen Yıldız, geriye yanlışsız kayan aracın altında kalmıştı.

Son seyahatine uğurlandı

Meclis Muhafaza Daire Başkanlığı’nda misyon yapan polis memuru evli ve 2 çocuk babası Yıldız’ın cenazesi, dün öğlen saatlerinde yapılan otopsinin akabinde saat 17.00 sıralarında memleketi Kırşehir’in Akçakent ilçesi Tepefakılı köyüne getirildi. Bir müddet köyde kalan cenaze, ayrıntılı otopsi için tekrar Ankara’ya götürüldü. Yapılan ayrıntılı otopsinin akabinde Yıldız’ın cenazesi tekrar köyüne gönderildi.

Tepefakılı Köyü Toplumsal Tesisleri’nde Erol Yıldız için cenaze merasimi düzenlendi. Merasime, yakınları, TBMM Meclis Muhafaza Daire Lideri Ahmet Birtan Erol, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Kılınan cenaze namazının akabinde Yıldız, köy mezarlığında toprağa verildi.

Yazıcıoğlu’nun yakın arkadaşı: Kuşkular var

Cenazeye katılan Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın arkadaşı Hakkı Öznur, “Erol Yıldız kardeşimiz üzerimizde hakkı ve emeği çok olan bir kardeşimizdir. Vatanına, milletine, devletine bağlı bir kardeşimizdir. Dün elim bir olay sonucunda hakkın rahmetine kavuşmuştur. Şehit önderimiz cennet yerinde Muhsin liderle birliktedir. Biz elim olayla ilgili kamuoyuna yansıyan gelişmeler var. Biz bu sürecin yakından takipçisiyiz. Bizler topluluk olarak elim olayla ilgili gelişmelerin takipçisiyiz. Natürel kuşku ve kuşkular var. Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma açmasını yanlışsız buluyoruz.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.