Memleket Partisi Genel Lideri İnce: ‘Anketlerle hiç ilgilenmiyorum’

Posted by

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Giresun’da bir otelde düzenlendiği basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine karşı çıkmasını pahalandıran İnce, hükümetin bu husustaki tutumunu desteklediklerini belirtirken “Ama uyarıyorum, ABD’nin PYD’ye verdiği silahları geri alsın diye diretiyorsanız destekliyoruz. ‘Kuzey Kıbrıs ile Kıbrıs Rum İdaresi güç mutabakatlarında eşit hakka sahip olsun’ diyorsanız destekliyoruz. Mısır ve İsrail’in gazını Anadolu’dan geçirmek istiyorsanız destekliyoruz. İsveç’in PKK’ya yardımını engellemek istiyorsanız destekliyoruz” dedi.

İnce, Türkiye’nin AB müzakerelerini hızlandırmak için isteniyorsa da alınan kararı desteklediklerini lisana getirerek, “Ama seçim yaklaştı, kasa tam takır olduğu için 3-5 kuruş para almak için muhalefet yapıyorsanız iki elimiz yakanızdadır. Türkiye’nin onurunu kırdırmayın, onurunu zedelemeyin” diye konuştu.

Anketlerde partisine çıkan oy oranıyla ilgili soru üzerine İnce, “Anketlerle hiç ilgilenmiyorum. Bizim anketlerimiz sokaklar, sokaklarda gördüğümüz yaklaşımlar. Siyasi partilerden para alınarak yapılan anketler kamuoyunun nabzını tutmak için değil, kamuoyunu etkilemek için yapılmış anketler.” sözlerini kullandı.

İnce, muhalefeti neden eleştirdiği tarafındaki soruya da “Ben Türkiye’yi geziyorum, kararsızlar yüzde 30 olmuş, şu anda millet umudu muhalefette görüyorsa muhalefet partilerinden birinci parti olan var mı? Ben görmüyorum, görüyorsanız bunu sokağa sorun” karşılığını verdi.

‘CHP’ VE ‘İTTİFAK’ CEVABI

CHP’de 42 yıl hizmet ettiğini belirten İnce, şunları kaydetti:

“Gençlik kollarından Cumhurbaşkanlığı adaylığına… Yollarımız ayrıldı, arkadaşlarımıza da muvaffakiyetler diliyorum. CHP ile bir problemim yok benim, CHP’nin yöneticileriyle sorun yaşadım. Tabandaki beşerler benim canım, ciğerim, biz onlarla birlikte ter akıttık, bayan kollarıyla, gençlik kollarıyla, ilçe yöneticileriyle, vilayet yöneticileriyle. Onlar benim canım, ciğerim. Ben zirve ile sorun yaşadım. Başkalaştırdılar, unsurlarından uzaklaştırdılar, meselemiz orada bizim yoksa diğer bir sorumuz yok.”

İnce, “Seçime tek mi gireceksiniz, bir ittifakta yer almayacak mısınız?” sorusunu da “Tek gireceğiz evet, yer almayacağız lakin son düzlükte duruma bakarız.” halinde cevapladı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.