Mahpustan çıkan Bill Cosby için yeni suçlamalar gündemde

Posted by

Geçmişte 50’den fazla bayanın cinsel atak suçlamalarıyla karşılaşan ve bu nedenle mahpus cezası alan ABD’li aktör Bill Cosby’ye yeni bir suçlama daha geldi.

Son yıllarda oyunculuğu dışında cinsel atak davalarıyla gündeme gelen ve 2018-2021 yılları ortasında mahpus yatan 84 yaşındaki aktör Bill Cosby’ye 1975 yılında gerçekleştirdiği sav edilen bir taarruz suçlaması yapıldı.

Guardian’ın haberine nazaran, artık 61 yaşında olan bayan, hücuma uğradığını sav eden Judy Hoth’un davasıyla ilgili hukuk davası sırasında kürsüye çıktı.

Bayan, Bill Cosby’nin 1975’teki bir sinema setinde kendisini bir karavana götürüp kollarını hareket edemeyecek formda yakalayıp agresif bir biçimde öptüğünde 14 yaşında olduğunu tabir etti. 

“Kaçmaya çalışıyordum. Çok şok ediciydi” tabirlerini kullanan bayan, Los Angeles’taki gerçekleşen davada çocukluğunda yaşadığı bu olayı paylaştı.

Bayan, sette, Cosby’nin bir sahne için taktığı papyonu düzeltmesine yardım etmesi için onu yalnız başına karavanına davet ettiğini söyledi. 

“Hemen beni yakaladı. Beni, yüzümün her yerini öpmeye başladı. Beni sıkı sıkı tuttuğu için ondan kurtulamadım. Yaklaşık 30 saniye sonra kendini çekti ve gitti” diye savını anlattı.

Mahkemede Cosby ve o vakitler 14 yaşında olan bayanın birlikte, gülümseyerek ve kolları ona dolanmış olarak çekildiği fotoğraflar gösterildi. 

1970’lerin ortalarından kalma eski fotoğraflar, mahkumiyeti iptal edilen Cosby’ye karşı kalan son yasal savlardan biri olan duruşmada büyük ilgi gördü. 

Cuma günü söz veren bayan, karavandan ayrıldıktan sonra, neler olduğunu şimdiye kadar kimseye söylemediğini söyledi.

Bill Cosby şimdiye dek kendisine yapılan bu argümanların hiçbirini kabul etmedi.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.