Kız kardeşlere havuzda taciz davasında tahliye

Posted by

Belçika’da yaşayan C.A., eşi, kızları E.A. ve S.A. ile 15 Ağustos’ta Manavgat’taki 5 yıldızlı otele tatile geldi. Otelin havuzunda yüzen 2 kız kardeşe, 20 Ağustos’ta, birebir otelde tatilde olan Akif K., sarkıntılık yaptı. Akif K., teze nazaran, havuzdaki kız kardeşlerin bacaklarına dokundu. Havuzdan çıkarak olayı anlatan kızların babası C.A. ile kuzenleri B.B., Akif K. ile tartıştı. Otel vazifelileri ortaya girdi, durum jandarmaya bildirildi. Şikayet sonrası Akif K., jandarma takımlarınca gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen Akif K., çıkarıldığı Manavgat 1’inci Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ hatasından tutuklandı.

8 YILA KADAR MAHPUS İSTEMİ

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianame hazırladı. İddianamede, şüphelinin; olay günü havuzda E.A. ve S.A.’nın birkaç kez yüzerek altlarından geçtiği, bu sırada kızların bacaklarını ellediği ve daha sonra kızların önünde yüzeye çıktığı anlatıldı.

Olaya ait otelin güvenlik kameraları incelendiğinde ise şüphelinin tekrar kızların olduğu yere hakikat yüzdüğünün görüldüğü belirtildi.

Şüphelinin tabirinde ise olay günü alkollü olduğu için olanları hatırlamadığını, havuzda insanların birbirine değebileceklerini söylediğini, kendisinin küçük çocuğu olduğunu ve bu türlü bir şeyi yapmayacağını öne sürdüğü kaydedildi.

İddianamede, şüphelinin ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ hatasından 8 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi. İddianame, Manavgat 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

”ALKOLLÜYDÜM, KİMSEYİ TACİZ ETMEDİM”

Manavgat 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanan davanın birinci duruşmasına sanık Akif K., SEGBİS ile katılırken, salonda tarafların avukatları da hazır bulundu.

Kimlik denetiminin akabinde tabir veren Akif K., “Olay tarihinde alkollüydüm fakat kimseyi taciz etmedim. Havuz kalabalıktı. Benim hatırlamadığım kısım hengame anına kadar olan kısım. Manzara kayıtlarında aleyhime olan konuları kabul etmiyorum. İmajlarda görünen dörtlü şezlong ailemle kullandığım şezlongdur. Eşyalar da aileme aittir” dedi.

Akif K., dava sonunda ceza alması durumunda kararın açıklanmasını geri bırakma kararını kabul edeceğini belirtti.

Sanık avukatı da CD inceleme tutanağını kabul etmediklerini belirterek, “İçeriğindeki tespitler yanlıştır, aksiyonun oluşuna ait rastgele bir tespit yapılamamıştır. Müvekkil olay anında alkollü olduğu için denetimsiz bir formda devrilmiştir, yalnızca manzaralarda 1 kez batıp çıktığı görülmüştür” diye konuştu.

Mağdurların avukatı ise sanığın kabahatinin sabit olduğunu belirterek cezalandırılmasını talep etti.

ADLİ DENETİMLE SERBEST

İfadelerin akabinde mahkeme heyeti, sanık Akif K.’nin yurt dışına çıkış yasağı konularak isimli denetim kaidesiyle tahliyesine, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın davaya katılma talebinin kabulüne karar verip, duruşmayı erteledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.