Kahramanmaraş’ta 12 yaşındaki çocuktan takdir toplayan hareket

Posted by

Kahramanmaraş’ta sanayi içerisinde bir iş yerinde çırak olarak çalışan 12 yaşındaki Öztürk Çopur, yolda para dolu bir ruhsat buldu.

Elindeki ruhsat ile birlikte paranın sahibini arayan Çopur’a kimi iş yeri sahipleri, “Onun içinde bir şey yok al senin olsun” denmesine karşın parayı ustasına getirdi.

Ustası ise polisi arayarak, parayı teslim etti. Yaklaşık 1 saat sonra paranın sahibinin 60 yaşındaki Ali Biricik olduğu anlaşıldı.

Çevredekiler tarafından alkışlandı

Polisin kendisini aramasıyla iş yeri önüne gelen Biricik, parayı bulan Çopur’a sarılarak teşekkür etti. Etraf sakinleri ise çırak Öztürk Çopur’u bu davranışından ötürü alkışladı.

Burada bir açıklama yapan paranın sahibi Ali Biricik, “Arabadan inerken cüzdanı art cebimden kaydırmışım. Ruhsatın içinde 10 bin TL vardı. Bir yere verecektim” dedi.

“Onun içinde bir şey yok oğlum al senin olsun dediler”

İHA’nın aktardığına nazaran bulduğu parayı sahibine teslim eden ve bununla takdir toplayan 12 yaşındaki Öztürk Çopur ise şunları lisana getirdi:

“Bir iş yerine gereç almaya gitmiştim. İş yerinden çıkıp geldiğimde, bir otomobilin yanında cüzdan vardı. Oradaki iki, üç bireye sordum. Abi; ‘Bu cüzdanın sahibini tanıyor musunuz’ dedim, onlar da bana, ‘Onun içinde bir şey yok oğlum al senin olsun dediler.’ Ben de cüzdanı ustama getirdim. Açmadım cüzdanı. Baktım orada ruhsatlar vardı. Telefon numaraları vardı. Aradık açmadılar. Sonra polisi aradı ustam.”


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.