İnce’nin Sağlık Durumuna İlişkin Açıklama

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, Muharrem İnce’nin sağlık durumunun iyi olduğunu ve adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin önce sağlık sorunları nedeniyle Manisa ve İzmir mitinginin iptal edildiği açıklanmış daha sonra da kalp krizi riskine karşı kendisine dilaltı hapı verildiği öne sürülmüştü.

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, tv100 yayınıda İnce’nin sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi. 

İnce’nin sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayan Sayan, ‘Tabii bu yaşananlar kolay değil. Özellikle Memleket Partisi’nin kurulduğu günden bu yana sürekli bu saldırılarla boğuşmak zorundayız ama seçime yaklaştığımız bu dönemde saldırıların şiddeti iyice arttı’ dedi.

“Yayınlanan görüntüler sahte”

Partisine sosyal medyada operasyon yapılmaya çalışıldığını belirten Sayan, ‘Birtakım sahte dekontlar ve görüntüler yayımlayarak algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Konunun özel hayat üzerinden tartışmasını rasyonel bulmuyorum. Burada iyi niyet olmadığını düşünüyorum. Sayın İnce’nin eşinin bindiği araba, 10 milyon dolar aldığına dair sahte dekontun tarihi de biliyorsunuz pazar günüydü. Bankalar biliyorsunuz pazar günü çalışmaz. O kadar yüksek meblağ internet üzerinden de gitmez. Bu yayınlanan görüntüler… İsrail, Alman kaynaklı olduğu da ortaya çıktı. Bu görüntüler sahte ve yalan görüntülerdir’ ifadelerini kullandı.

“Adaylıktan çekilmeyecek”

İnce’nin yaşadığı sağlık sorunlarının ardından sosyal medyada adaylıktan çekileceğine dair paylaşımların olduğunu söyleyen Sayan, ‘Muharrem İnce adaylıktan çekilmeyecek’ açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir