Galatasaray’dan flaş transfer açıklaması! “Bir forvet daha…”

Posted by

Sarı-Kırmızılı ekibin Avusturya kampında açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, bir forvet transferi daha yapmak istediklerini söyledi. 

Galatasaray’ın transfer çalışmalarına değinen Erden Timur, “Transferde sabırsızlığı anlayabiliyorum ancak biz bu ortamda en hakikat kararı vermeliyiz. Hocamız ve grubu, gece gündüz çalışıyor. Öbür tahlil şirketleriyle de çalışıyoruz. Karakter tahlili yapıyoruz. Bunların hepsine uyması lazım. Son 15 yılın transfer tahlilini yaptık. Orada yapılan yanlışları yapmamalıyız.” dedi.

Daha evvelki transfer devirlerinde yapılan yanlışları yapmak istemediklerini belirten Timur, “Neler gerçek yapılmış neler yanlış yapılmış bunları göz önüne alıyoruz. Bu isimler medyaya çıktığında olumsuz tesir oluyor. Başarılı bir transfer olmuyorsa ben ziyan görüyorum. Linç görsek de gerçek transfere gereksinimimiz var. Değerli olan transfer döneminin şampiyonu olmak değil.” tabirlerini kullandı.

Transferde dikkatli ilerlediklerini belirten Erden Timur, “Bir transferi yaparken tüm paraları ödüyorsunuz. Bir forvet kelam konusu olduğunda en fazla maaşa sahip konum o oluyor. Daha fazla maaş verip 2 günde alabilirsiniz ve herkes alkışlar. Bundan sonraki transferlerde de birebiri yapacağız. Seferovic, 2.2 milyon Euro maaş alırken biz 2.3 milyon Euro maaşa ikna ettik. Dubois, 1.6 milyon Euro alırken biz 1.8 milyon Euro’ya aldık. Bunları vermeyip 2,5 milyon Euro verirsen daha çabuk alırsınız. Lakin biz Galatasaray’ı düşünerek hareket ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Haris Seferovic ve Gomis’in yanına bir santrfor almak istediklerini belirten Erden Timur, “Benzer bir kalitede alternatif bir yabancı santrfor alma isteğimiz var. Gomis’i grupta düşünüyoruz. Bu sene alana karakterini koyan, takımda olmasa bile dayanak veren bir kadro kurmak istiyoruz.” dedi.

Erden Timur ayrıyeten şunları söyledi; “Kolay alternatiflere gitmiyoruz. Everton ve Brighton üzere kadroların istediği oyuncuları istiyoruz. Dün kıymetli bir yıldızla görüştük. ‘Neden geçen dönem 13. bitirdiniz’ diye sordular. Herkesi ikna etmek kolay olmuyor. Biz bütçemizi sarsacak oyuncu katiyetle almayacağız. Gece gündüz çalışıyoruz, kulüpteki herkeste muazzam bir efor var. Temel olay dönem sonunda oluyor, bu iş akılla yapılıyor ve aklımızın dışına çıkıp karar vermeyeceğiz”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.