Galatasaray’da ilk aday Okan Buruk! Teknik heyeti belli oluyor

Posted by

Galatasaray’da hoca belirsizliği sürerken, Okan Buruk ismi her geçen gün daha fazla ön plana çıkıyor.

“KİMSE ARAMADI”

Galatasaray’da ülkesine dönen Domenec Torrent’ten açıklama geldi.

Habertürk’e konuşan İspanyol hoca, “Yeni gelen yönetimden hiç kimse beni aramadı. Göreve devam edecek gibi çalışmalarımı sürdürüyorum” dedi.

Diğer taraftan kısa süre içinde yine görevine son verilmesi beklenen sportif direktör Pasquale Sensibile, Sportcell’e konuşurken, “Yeni yönetimden kimse bana ulaşmadı. 4 aydır da kulüpten transfer işleriyle ilgili kimseyle bir şey konuşmadım” ifadelerini kullandı.

İLK SIRADA OKAN BURUK

Marco Rose, Roberto De Zerbi ve Marcelo Gallardo gibi isimlerle de temasta olan ama astronomik talepler nedeniyle Okan Buruk’u listenin ilk sırasına alan sarı-kırmızılılar, kararını en geç hafta başına kadar verecek. Ailevi nedenlerle Paris’te bulunan ve Galatasaray’dan haber bekleyen Okan Buruk’un sarı-kırmızılılarda koşulsuz görev almaya hazır olması, en büyük avantaj olarak görülüyor.

Sarı-kırmızılıların Okan Buruk’un teknik direktör olması durumunda güçlü bir ekip kurması için ön çalışmalara başladığı öğrenildi. Buna göre 48 yaşındaki teknik adam daha önce görev aldığı kulüplerdeki ekibiyle çalışmayacak. Buruk’un yanına önemli isimlerin dahil edileceği ve bununla ilgili titiz bir çalışma yürütüldüğü belirlendi.

‘ORTADA’ 20 İSİM

Galatasaray’da hoca konusunda bu gelişmeler yaşanırken, bir taraftan da transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Orta sahaya iki yabancı almayı düşünen sarı-kırmızılıların sadece bu bölge için 20 isim üzerinde çalıştığı ve içlerinden en iyi ikisi üzerinde karar kılınacağı bildirildi.

ANITKABİR’E ZİYARET

G.Saray’da yeniden başkanlığa seçilen Dursun Özbek ve yönetimi bugün Anıtkabir’i ziyaret edecekler. Yönetim yarın da Ankara’daki Galatasaray Lisesi mezunlarının pilav gününe katılacaklar.

Diğer taraftan Divan Kurulu’nun haziran ayı olağan toplantısı, 22 Haziran’da Galatasaray Lisesi’nde yapılacak, Başkan Özbek, 2. dönemindeki ilk Divan’a katılacak.

Roberto Firmino: Premier Lig’deki en iyi Brezilyalı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.