Fatih Terim’in Katıldığı Cenazeden Boş Buzdolabına Mehmet Şimşek’e Yardım Kampanyasında Güldüren Yorumlar

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, deneyimli ancak çiçeği burnunda bir bakan olarak mercek altına alındı. Seçimlerden önce ortalığı kasıp kavuran muhalif söylemler, ekonomide durumun ciddi olmasıyla birlik mesajlarına evirildi. Nedense bu mesajları verenler, ‘tuzu kuru’ kesim olunca, dar ve sabit gelirli ancak finansal okuryazarlığı olan kesim bir durup düşünüyor. Şimşek’in geçmiş icraatlarına bakılınca, yardım çağrılarına yapılan yorumlar daha bir güldürüyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomik koşulların zor olduğu bir dönemde seçim odaklı hasarların da etkileriyle göreve başladı.

Şimşek, durumun farkında olacak kadar liyakat sahibi bir isim olsa da görevi teslim alırken söyledikleri ve yüz ifadeleri, ilk paylaşımında ‘sabır’ istemesi sorunun beklenenden daha büyük olup olmadığına dair soru işaretleri de yarattı. Yine de kurtarmak için bir yol var ancak o yol dar ve sabit gelirliler için bir miktar off-road şeklinde ufukta duruyor.

Bu ortamda da ekonomi ve medyanın önemli isimlerinden Mehmet Şimşek için çağrı yapıldı. Bu çağrılar çok tepki topladı. Ekonomideki durumun sorunlarını yaşayan kesim ‘daha ne yapabilirdi?’

Yer yer abartılarak Uğur Dündar’ın ‘sosyal medya kurbanı’ olduğu da söylense,

Tepkilerin duayen gazeteciyi hedef almadığı bilinirken,

Çoğu tepkinin goygoy olması şu günlerde bir güldürdü.

?

?

?

?

Siz de yardım edenlerden misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx