Fas Danışmanlar Meclisi’nden İsrail’in Kudüs’teki taarruzlarına sert reaksiyon

Danışmanlar Meclisi Lideri Meyyara, Arap Parlamenterler Birliği’nin Mısır’ın başşehri Kahire’deki 33’üncü toplantısında konuştu.

Meyyara, toplantıdaki konuşmasında, “İsrail’in Müslüman ve Hristiyanlara ilişkin kutsal yerlere yönelik bariz saldırganlığı, memleketler arası hukukun ve insan haklarının önemli ve açık bir ihlalidir.” dedi.

Lider Meyyara, İsrail’in Kudüs’e ve Kudüslülere yönelik saldırısının, İsrail güçlerinin işgal altındaki Kudüs’e yönelik yaptığı tüm uygulama ve atakları geçersiz sayan birçok Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu kararının önemli ve daima bir ihlali olduğunu vurguladı.

Meyyara, İsrail’in Kudüs’teki ve orada Hristiyan ve Müslümanlara ilişkin kutsal yerlerdeki tehlikeli tırmanışının, Filistin halkına karşı devam eden savaşın ayrılmaz bir kesimi ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere Kudüs’ü ve kutsal yerleri Musevileştirmeye yönelik siyasetlerin devamı olduğunun altını çizdi.

Fanatik Yahudi yerleşimcilerin İsrail polisinin muhafazası altında Mescid-i Aksa’ya yönelik devam eden baskınlarının gölgesinde, İsrail’in Kudüs’te Filistinlilere ve meskenlerine yönelik ihlallerinde tırmanış gözlemleniyor.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.