Eski AK Partili vekilden istismarcı için ‘örnek Müslüman’ savunması

Posted by

AK Partili eski milletvekili Mehmet Fazilet, Türkiye Uzay Ajansı’nda Şube Müdürü olan Hasan Baştuğ ve MEB’de Bakanlık Müşaviri olarak çalışan Mustafa Küçükoğlu’nun da ortalarında olduğu çok sayıda kamu çalışanının, öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan Münir Yükselmiş için mahkemeye, “sanık hakkındaki görüşlerini içeren” yazı gönderdiği ortaya çıktı. Yazıların bir kısmında, “hocanın iftiraya maruz bırakıldığı” argüman edilirken kimilerinde ise “öğretmenin ne kadar düzgün bir insan olduğu” savunuldu.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in aktardığına nazaran, çok sayıda kamu çalışanının öğrencisine istismardan yargılanan öğretmenin, “Ne kadar da âlâ bir insan olduğunu anlatan” yazılar kaleme aldığı öğrenildi.

Ankara Keçiören’deki bir lisede eğitim gören 14 yaşındaki öğrenci, sonuncusu 2021 yılında olmak üzere Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Münir Yükselmiş’in kendisine tekraren cinsel istismarda bulunduğunu halasına anlattı. Halasının teşebbüsleri ile bahis yargıya taşındı. Yükselmiş, 15 Eylül 2021’de gözaltına alındı. 24 Mayıs Salı günü Ankara 36’ncı Ceza Mahkemesi’nde Yükselmiş’in yargılanmasına devam edildi. Son duruşmada mahkeme, 83 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanan öğretmenin tutuklunun halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. Şahitlerin ve mağdurun bir sonraki celsede dinlenmesi kararlaştırıldı.

Islak imza içeren yazılar ve yazan isimler şöyle:

MEB Bakanlık Müşaviri Mustafa Küçükoğlu: Münir hakkındaki fikrimi beyan etmek muhtaçlığı hissettim. Sanık, İstanbul Fatih İHL’den arkadaşım. Bu davada bir kumpas yahut bir iftiraya maruz kaldığı fikrindeyim. Gençlik yıllarında iffetini koruyan bu öğretmen, atmış yaşında da iffetini koruma edecektir.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yasin Akgül: Elbette kimse kusursuz, kusursuz olamaz. Fakat böylesine nahoş bir cürmü Münir Y’nin işlemeyeceğine inancımız tamdır.

TUA Astronomi Şube Müdürü Hasan Baştuğ: O hem etrafıyla hem de öğrencileriyle sürekli samimi alakalarda olan bir öğretmendi.

AKP 23, 24, 26’ncı Periyot MV Mehmet Fazilet: Tanıdığım günden bu yana hiçbir kötülüğünü, yanlışlığını ve ahlaksızlığını görmedim. Örnek bir aile reisi, örnek bir Müslümandır.

15 Temmuz Gazisi Kerim Eren: Namusumu emanet edebileceğim nadir dostlarımdan biridir. Münir kardeşim bir komploya kurban giderse (…) altında kalırım. Geciken adalet, adalet olmaz. (Kaynak)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.