Emre Mor’dan transfer sonrası birinci açıklama!

Posted by

Fenerbahçe, Fatih Karagümrük’ten Emre Mor‘u takımına kattığını açıkladı. Genç futbolcu, transferin açıklanmasının akabinde sarı-lacivertli yönetici Selahattin Baki ile birlikte kulüp televizyonuna konuştu.

Kulüp yöneticisi Selahattin Baki, Emre Mor transferine ait şu sözleri kullandı:

“Mutluyuz. Türk oyuncuları takıma kattığımız vakit bu bize ekstra bir memnunluk veriyor. Bu bizim için kıymetli. Emre kardeşimizin hiçbir formda yeteneğini tartışmaya gerek yok. Büyük bir kulüp olan Dortmund’a genç yaşında imza atmış, fakat o sebepten ancak bu sebepten inişler çıkışlar yaşamış. Kendisinin olgun bir devrine denk geldik. Kolay bir transfer olmadı. Sayın Liderimiz Ali Koç’a, Karagümrük Lideri Süleyman Hurma’ya, Emre’yi yine coşkulu futboluna döndüren eski kaptanımız Volkan Demirel’e çok teşekkür ediyorum. Hoş bir transfer oldu kağıt üstünde, artık çimlerin üstünde Emre’nin konuşması lazım.”

“HEDEF ULUSAL TAKIM”

“Hepimiz Emre Mor ile yeni yeni tanışıyoruz. Yeterli makûs insan sarrafı olduk. Bir sohbetimizde kendisi bana ‘Neredeyse düzgün bir futbolcu olmadığıma inanmaya başlamıştım 1-1.5 sene önce’ dedi. Güzel ki Karagümrük’e gitti, Karagümrük ona kucak açtı, düzgün ki Süleyman Hurma üzere bir lidere, âlâ ki Volkan Hoca üzere bir hocaya denk geldi. Bir geri dönüş kıssası oldu. Psikoloji çok kıymetli. O kadar genç yaşta herkesi kaldıramaz. Dortmund’u, ezeli rakibimizi gördü, baskı nedir gördü. Daha farklı yaşamaya başladı.”

“Bu işin yüzde 70’i psikoloji. Futbolda kusurlar da olacaktır. Birinci yanlışında bağrımıza basar, psikolojisini yükseltirsek 18’inde gördüğümüz Emre Mor’u üzerine koyarak görebiliriz. Emre Mor, amacının tekrar ulusal kadroya girmek istediğini söyledi. Kendisine tam takviye olacağız, taraftarımızdan da Emre Mor’a tam takviye bekliyoruz.”

“ÇOK MUTLUYUM”

Emre Mor ise imza sonrası kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Çok gururluyum, çok büyük bir topluluk olan Fenerbahçe’deyim. Geçen döneme bakınca, bu dönemi çok daha büyük bir kulüpte düzey atlamış olarak düşünüyordum. Burada başarılı olmak ve Fenerbahçe’ye katkı sağlamak istiyorum.”

“Çok memnunum. Kadro arkadaşlarımla bir arada güzel bir dönem geçirmek istiyorum. Taraftarımıza şunu söyleyebilirim, elimden gelenin en uygununu yapacağım. Benden büyük bir beklenti olduğunu biliyorum. Ben kendimi tanıyorum ve buna hazırım.”

JORGE JESUS SÖZLERİ

“Hislerimi anlatmak istiyorum. Performansınız üst çıktığı vakit, bunu erken yaşlarda ve genç bir mentaliteyle yapınca sevdiğiniz işi yaptığınızı unutuyorsunuz. Son dönemimde zorluklar da yaşasam bu zorluklardan çıkarak tekrar sevdiğim işi yaptığımı düşünüyorum. Bu her futbolcu için geçerli. Vakit alan bir dönem, vakitle aşıyorsunuz. Ben artık rekabete hazırım. Fenerbahçe üzere büyük bir kulüpteyim. Sabırsızlıkla yeni dönemi bekliyorum.”

“Birkaç gündür Fenerbahçe’deyim. Jesus’un mizacı sert üzere görünse de sevecen ve şefkatlidir. Hoca işini ciddiye alıyor ve ne yaptığını bilen birisi. Teknik taktik manasında ne yaptığını bilen biri. Taktik toplantılara girdiğimde şimdiden çok fazla şey öğrendim. Güzel bir insan ve deneyimli bir teknik adam. Umuyorum ki o da güzel bir iş çıkaracaktır. Bu kollektif olan çıkarılacak iş hepimizin faydasına olacaktır.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.