Ece Gürsel’le isim benzerliğine dayanamadı! Açtığı davayı kazandı

Posted by

Ünlü tiyatrocu, yazar, bilim ve kültür araştırmacısı merhum Metin And’ın torunu ve tek mirasçısı olan Ece Gürsel soyadı için açtığı davayı kazandı.

Merhum Metin And’ın torunu ve tek mirasçısı olan Ece Gürsel, ünlü manken Ece Gürsel’le aynı isim ve soyadını taşımasından dolayı rahatsız edildiğini dile getirmiş ve soyadı değiştirme davası açmıştı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada soyadının düzeltilmesi için başvurulan gerekçeler kabul edildi.

metin and

“SÜREKLİ OLUMSUZ MESAJLAR ALIYOR”

Duruşmada tanık olarak katılan Ece Gürsel’in annesi Nilüfer Esra And “Kızım, benim soy ismimi kullanmak istemektedir. Kızım, merhum dedesi Metin And’ın soy ismiyle gurur duymakta ve onun soy ismini taşımak istemektedir. Ayrıca kızım, manken Ece Gürsel ile aynı isim ve soy isme sahiptir. Bu benzerlik nedeniyle sosyal medyada bazı olumsuz mesajlar almaktadır.” açıklamasında bulundu.

Kararını açıklayan mahkeme, Ece Gürsel’in davasını kabul etti. Mahkeme, Ece Gürsel’in nüfusta ‘Gürsel’ olan soyadının merhum dedesinin soyadı olan ‘And’ olarak değiştirilmesine karar verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBEİLECEK VİDEO:

Çağla Şıkel ve Emre Altuğ’un oğulları Uzay’ın doğum gününde duygusal paylaşım!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.