Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsveç’in bize yaptırım uygulamasını kenara koyamayız

Posted by

Son dakika haberi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölcük Tersane Komutanlığı’nda Hızırreis Denizaltısı Havuza Çekme ve Selmanreis Denizaltısı Birinci Kaynak Merasimi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan merasimdeki konuşmasında Finlandiya ve İsveç’e veto bildirisi verdi.

Erdoğan şunları söyledi: “Bize parasıyla verilmeyen silahlar DAEŞ’le çaba mazeretiyle eli kanlı terör örgütlerine TIR’larla aktarıldı. Bugün Türkiye’nin NATO’ya katkısından övgüyle kelam edenler düne kadar ülkemizi zalimce eleştiriyordu.

NATO’da oynadığımız rol apaçık ortadayken, hala müttefiklerimizle yaptırım konuşuyoruz. İsveç’in bize yaptırım uygulamasını kenara koyamayız. NATO için bedel ödeyen bir ülke olarak ulusal güvenliğimize dair konularda ucu açık, diplomatik sözlerden çok somut adımlar görmek istiyoruz.”

“MİLLİ DENİZALTI 5-6 YILA TESLİM EDİLECEK”

Konuşmasında ulusal denizaltı ile ilgili bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

”Bu yıldan itibaren her yıl bir denizaltımızı hizmete alarak, 2027’ye kadar 6 adet yeni tip denizaltımızı donanmamıza kazandırmış olacağız. Çok değil, 15-20 yıl öncesine kadar hayal bile edilemeyen bu muvaffakiyetleri önemsiyoruz. Hızırreis’in 2023’te, Selmanreis’in de 2027’de hizmete girmesini planlıyoruz.

Ulusal denizaltımızı 5-6 yıl içinde donanmamıza teslim etmiş olacağız.

Bizler eskilerin tabiriyle feleğin çemberinden geçmiş bir milletiz. Bugün üzerinde yaşadığımız vatan toprakları dahil çok şiddetli gayretler yürüttük.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.