CHP’li Gürsel Tekin’in ‘HDP’ açıklamasından sonra GÜZEL Parti Yozgat Vilayet Lideri Metin Özışık, misyonundan istifa etti

Posted by

İYİ Parti Yozgat Vilayet Lideri Metin Özışık, vazifesinden istifa ettiğini bildirdi.

Özışık, partisine sunduğu istifa dilekçesinde, şunları kaydetti:

“Başkan yardımcılığı yapmış bir kişinin kelamları hükmî kişiliği kapsar. Ben evvel Allah, sonra devlet kültüründe yetişmiş, ömrünün 4 yılını terörle gayret ile geçirmiş, 22 okul arkadaşını şehit vermiş, şehitleri kucağında taşımış, o şehitlerin kanı ellerinde kucağına karışmış, yıllarca şehitlerin sesleri ile gece yarıları kan ter içinde irkilerek uyanan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş ile tıpkı okuldan Harbiye’den mezun olmayı fani hayatında en büyük onur sayan, emekli binbaşıyım. ‘PKK’ya bakanlık verilebilir.’ diyen bir zihniyetle birebir masada olmayı kabullenmem mümkün değildir. Bu sebeple bugüne kadar Yozgat halkının takdirini kazanarak ve hiçbir aksi olayla anılmadan yürüttüğüm Vilayet Başkanlığı vazifemden istifa ediyorum.”

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin; konuk olduğu programda, “İktidar olursanız HDP’ye bakanlık verecek misiniz?” sorusuna “HDP’li lidere elimizi kaldırıyor muyuz? Buna genel liderler dahil. ‘Sayın liderim kelam hakkı istiyorum’ Artık bunu hak sayacaksınız lakin bu ülkeyi yönetmek için bu kabul olmaz… O vakit seçime sokmayın kardeşim. Bu türlü bir şey olabilir mi? O vakit ulusal irade nerede kaldı. Bu seçmen yarın nasıl oy verecek kendi partisine. Elbette HDP’ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir” diye yanıt vermişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.