CHP’den aday adayı olan Dolmabahçe müezzini: Birbirimizin yurdu olmaya kararlıyız

Gezi eylemleri sırasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Camide bira içtiler” açıklamasını yalanlamasıyla bilinen Bezmialem Valide Sultan Camii’nin eski müezzini Fuat Yıldırım CHP’den milletvekili aday adayı oldu.

Sözcü’den Başak Kaya’nın aktardığına göre bir açıklama paylaşan Yıldırım, “Bizler birbirimizin kurdu değil, birbirimizin yurdu olmaya kararlı ve sabırlıyız” ifadelerini kullandı.

Yıldırım açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İnandığım doğruların takipçisi ve temsilcisi olmak için CHP’den aday adayı oldum. İnsani ve İslami değerlerin dayandığı 2 temel esas var; Biri: Adalet Diğeri ise: Doğruluk ve dürüstlüktür

Bunu arayan ve yaşayanların daima yanında olacağım. Yer ve gök bunlarla ayakta durmaktadır. Kendi yaşamımda bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da özellikle bu iki değer hayatımın vazgeçilmezi olarak devam edecektir.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu söylem ve eylemler a1ynı ortak paydada buluştuğumuzu gösterdi. Kendilerinin ve çok değerli yol arkadaşlarının en sıkıntılı zamanlarında daima yanımda olmaları, bir insan olarak beni derinden etkiledi. Adalet ve doğruluk ilkelerinin hayatımızda daima yer bulması için çıktığımız yolda, bu yolu onlarla beraber yürümeye karar verdim. CHP’nin yeni yüzünde herkesin ve her kesimin kucaklanma çabaları halkımızda çok önemli karşılık bulduğu gibi bugün bendenizin de bu kararı vermesinde en önemli etken olmuştur.

Milletimizin her bireyi bugün şefkatle ve adilce kucaklanmayı beklemektedir. Bunlar gerçekte evrensel insani değerler olarak karşımızda durmaktadır.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen Şeyh Edebali, ‘Yaratılanı hoş gör, yaradandan ötürü’ diyerek Yetmiş iki milleti bir gören Yunus Emre ‘Gel kim olursan ol, yine gel’ diyen Mevlana ve ‘Bu alemde bütün varlıkla bir çeşit kardeşliğimiz var’ hakikati ile bırakın inanı her şeyi kucaklayan yol göstericilerimiz var.

İşte Anadolumuz asırlarca bu maya ile mayalanmıştır. Yaşadığımız asrın felaketinde de milletimiz özündeki bu gerçeği tek yürek tek bilek ortaya koymuştur.

Bu vesile ile deprem ve sel felaketlerinde şehit olanlara Yüce Allah’tan rahmet, kederli aile ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Bugün biz de ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım’ diyen Hacı Bektaş-ı Veli’nin yoldaşları olarak, milletimizi kutuplaştırmadan kucaklaştıran, ‘Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz’ diyen Yunusumuzun hatırlatmasını hiçbir zaman unutmadan yaşayacağız.

Bizler birbirimizin kurdu değil, birbirimizin yurdu olmaya kararlı ve sabırlıyız. Yola da bu anlayış ve samimiyetle devam edeceğiz inşallah.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir