CHP Gençlik Kolları’ndan AKP Genel Merkez’e kargo: Altı vaadinin sıralandığı broşür ve bir büyüteç

Posted by

CHP Gençlik Kolları Genel Lideri Gençosman Killik, CHP Genel Merkezi önünde; CHP Gençlik Kolları üyeleri ile birlikte açıklama yaptı.

Killik ve Gençlik Kolları üyeleri; AKP Genel Merkezi’ne göndermek üzere hazırladıkları kargo paketinin içine; CHP Parti Programı’nı, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere yönelik altı vaadinin sıralandığı broşürü koydu. Killik, konuşmasında; “İyice inceleyebilmeniz için yanına da bir tane büyüteç koyuyoruz, bütün projelerimizi harf harf takip edebilirsiniz” dedi.

Killik, CHP Gençlik Kolları üyeleri ile birlikte yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“BİRÇOK NOKTADA BİZİM SÖZLERİMİZİ DİNLEDİLER

Türkiye uzun vakittir yönetme erkini kaybetmiş ve gidişinin son günlerini yaşayan bir hükümet tarafından yönetiliyor. Yıllarca emeklilerimizin sıkıntılarına tahlil üretmediler. Ne vakit; CHP, Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde emeklilere ikramiye kelamı verdi, akıllarına emeklilere ikramiye dağıtmak geldi. Taban fiyata artırım, taşeron emekçiye takım, TRT hissesinin kaldırılması üzere birçok noktada bizim sözlerimizi dinlediler.

AYLARDIR SÖYLEDİĞİMİZ KELAMLARIN BİR KOPYASI, FAKAT EKSİK BİR KOPYASI

Geçtiğimiz günlerde 3600 ek göstergenin akabinde, daha sonrasında EYT hazırlıklarına başladılar. Esasen sorumlu muhalefet olmak da bunu gerektirir, halkın sıkıntılarını çözmek için iktidarı zorlamak. Son olarak geçtiğimiz hafta KYK kredilerinin faizlerinin silinmesi konusunda, geç de olsa dediğimiz noktaya geldiler. Gençlerin okuyabilmek için kredi almasının utancı yetmezmiş üzere bir de kedi beceriksizlikleri yüzünden artan faiz oranlarını gençlerin sırtına yüklemeye kalktılar. Ne vakte kadar gençlerin ‘demokrat amcası’ Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere davet yapıp, ‘bu borçları faizleri ile bir arada ödemeyin, CHP iktidara geldiğinde borçlarınızın faizini silecek diyene kadar. İşte o vakit akıllarına gençlerin sıkıntılarına tahlil üretmek geldi. Kemal Kılıçdaroğlu bu çağrıyı yaptıktan sonra birden uyandılar. Açıkladıkları projeye baktık gördük ki, bizim aslında, aylardır söylediğimiz kelamların bir kopyası, ancak eksik bir kopyası.

GENÇLER FARKINDA

Gençler kendilerine bu yeterliliği kimin yaptığının farkında. Sayın Cumhurbaşkanı, açıklamayı yapar yapmaz, Twitter’de on binlerce genç, ‘Teşekkürler Kılıçdaroğlu’ yazdı. Ve aslında kime teşekkür ettiklerini çok net bir biçimde gösterdi.

HARF HARF TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Bugün hükümete yeni bir davet yapıyoruz. Size bu kargo kutusu içerisinde; CHP’nin parti programını, genel liderimizin gençlere yönelik 6 vaadinin olduğu bu broşürü gönderiyoruz. Bir adedini eksik de olsa yaptınız. Geri kalan 5 vaadimizi de hayata geçirebilirsiniz, örnek alabilirsiniz. Tüm bunların yanında yeterlice inceleyebilmeniz için, yanına da bir tane büyüteç koyuyoruz. Buradan en ince detayına kadar bakabilir, bütün projelerimizi harf harf takip edebilirsiniz.

BAY BAY ERDOĞAN

Zaten iktidardan gitmenizi bekleyen bu halka yapabileceğiniz en büyük güzellik, giderayak kısa müddette kalan vaatlerimizi de yerine getirerek bu insanlara bir uygunluk yapmanızdır. Biz misyona gelene kadarki kısa süreyi uygun değerlendirmenizi istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’na da milletimizin sıkıntılarını çözmek için ‘Bay Kemal’i’ daha fazla dinleme daveti yapıyoruz. Zira onların ağzına pelesenk olmuş bir cümle var: ‘Bay Kemal’, ‘Bay Kemal’, ‘Bay Kemal.’ Her fırsatta bunu söylüyorlar. Lakin artık moda cümle, bay bay Erdoğan.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.