Bu Lezzetli Ve Ucuz Meyve Mucizeler Yaratıyor! Tansiyon Sorununuz Artık Tarihe Karışacak

Posted by

Yüksek tansiyon büyük sıkıntılara neden olabilir. Aslında, kalp krizlerinden sorumlu olabileceği için kalp sıhhatinin bir numaralı düşmanı olacaktır. Yüksek tansiyon muhakkak semptomlara neden olmaz. Fakat bilhassa bir tedbir olarak sık sık denetimler yapılmalıdır. Yüksek tansiyon hafife alınmamalı ve teşhis konulursa beslenme ve hayat üslubunu etkileyecek birtakım makûs alışkanlıkları düzeltmeliyiz.

Örneğin, basınç artışından en çok sorumlu olacak tuzu ve içerdiği her şeyi sonlandırmalıyız. Yalnızca peynirleri, tereyağını ve benzerilerini düşünün. Ayrıyeten, çok kilolu şahısların farkında olmadan hipertansiyondan muzdarip olabileceğini unutmayın.

BU LEZZETLİ VE UCUZ MEYVE MUCİZELER YARATIYOR! TANSİYON SORUNUNUZ ARTIK TARİHE KARIŞACAK

Aslında bilime nazaran bel ölçülerimizi ölçmeliyiz zira belli ölçümleri olsaydı yüksek tansiyonun bir “belirtisi” olabilirdi. Beslenme, sıhhatimizi güzelleştirmede kıymetli bir rol oynayacaktır. Aslında, sıhhatimizi da korumak istiyorsak, sonlandırılacak yiyecekler var. İkincisi, bilhassa 60 yaşın üzerinde kansere bilhassa yatkın olabilir. Birkaç risk faktörü olacaktır, bunlardan biri obezite ile ilişkili yanlış beslenme olabilir. Bu nedenle, her şeyden evvel, sadece bir tabip tarafından reçete edilen belli bir diyetin akabinde beslenmeyi denetim etmek ve uygunlaştırmak çok kıymetlidir. Ayrıyeten, fizikî aktivite yalnızca kilo vermek için değil, tıpkı vakitte bedenimiz için bir dizi yarar için de gereklidir.

O MUCİZEVİ MEYVE MUŞMULA

Beslenme temasına bağlı kalarak, bedene yardımcı olabilecek birtakım yiyecekler olacaktır. Bugün, bilim adamlarına nazaran sıhhati koruyacak ve basıncı azaltacak olan muşmulaya odaklanıyoruz . Bu yararlara ek olarak, muşmula pektinler aracılığıyla kolesterolü düşürür ve bir antioksidan kaynağı olur.

Ayrıyeten cilt sıhhati için yararlı olan A vitamini ve mineral tuzlar açısından da zengindir. Aslında, kan basıncını denetim ederek kardiyovasküler sıhhati teşvik eden potasyum içeriği olacaktır. Süpermarketlerde ucuza bulabileceğimiz bu yaz meyvesi sıhhat için her kaygıya deva olacak üzere. Aslında en ucuz meyveler ortasında yer alıyor. Bu alternatif biçimde tüketilecek olan bu lezzetli, ucuz meyvenin sıhhatinizi koruyacak ve üzerindeki baskıyı azaltacaktır.
100 g muşmula için yalnızca 47 kalori alabiliyorduk, bu da düşük kalorili bir diyet uygularsak meyveyi ülkü hale getiriyor. Açıkça, muşmulayı sabah yahut öğlenden sonra atıştırması olarak yiyebiliriz, lakin onu tüketmenin alternatif bir yolu var.

Artık beklediğimiz yaz geldi, smoothie’den daha taze bir şey yok. Karıştırıcıya 4 muşmula, 50 ml süt ve bir tatlı kaşığı bal koyuyoruz. Bir saat buzdolabına koyun ve yararlı özelliklerinden yararlanarak muşmulanın tüm lezzetinin tadını çıkarın.

Lakin, bu haberimizin sırf bilgi maksatlı olduğunu hatırlatırız. Bu nedenle sizin için neler yemeniz ve ne yapmanız gerektiğini belirleyecek olan hekiminize müracaata davet ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.