Binance CEO’su O İddiaları Yanıtladı: Başka Bir FUD!

Bugünkü iddialara göre, Binance personel sayısını azaltmak için değerlendirme yapıyor. Ancak kripto borsası durumun tam olarak böyle olduğunu teyit etmedi. Aksine borsa CEO’su Changpeng Zhao, bu söylentiye FUD etiketini yapıştırdı.

Dev borsa personel sayısını mı azaltacak?

Binance, personel sayısını “yeniden değerlendirdiğini” söyledi. Ancak Twitter’da dünyanın en büyük kripto borsasının çalışanlarını işten çıkardığını iddia eden söylentilerin ardından personel kesintisi yapıp yapmadığını doğrulamadı. Bir haber kaynağına göre Binance, “yetenek yoğunluğuna odaklanmaya” ihtiyaç duyduğunu ve “haklara sahip olmak” yerine “kritik rollerde doğru yetenek ve uzmanlığa” sahip olup olmadığını “yeniden değerlendirdiğini” söyledi. Binance, “yüzlerce açık rolü doldurmaya çalışacağını” ekledi.

Gazeteci Colin Wu’nun Wu Blockchain bülteni, Twitter’da “birden fazla kaynağın” Binance’in halihazırda personel çıkardığını doğruladığını söyledi. Wu attığı bir tweet’te, “İşten çıkarmalar genel piyasanın zayıf olması ve daha önceki büyük genişlemeyle ilgili olabilir,” dedi. Ayrıca, önümüzdeki ay borsanın personelin %20’sini işten çıkarabileceğini ekledi.

https://twitter.com/WuBlockchain/status/1663890209526927373

Ancak Binance’in Baş İletişim Sorumlusu Patrick Hillmann bir tweet’inde borsanın “maliyet düşürücü bir önlem olarak çalışanların %20’sini çıkarmadığını” kaydetti.

https://twitter.com/PRHillmann/status/1663925648182607872

Binance CEO’su CZ: Bu söylentiler başka bir FUD

Bu söylentilerin ardından borsanın CEO’su Changpeng Zhao (CZ) sessizliğini bozdu. Binance CEO’su, kripto borsasındaki işten çıkarma haberleri hakkında konuştu. CZ, şirkette bir “dibe vurma” programları olduğundan bahsetti. Bu kapsamda CZ, Evden Çalışma (WFH) konusunda küçük bir örnek verdi. CZ, işten çıkarma söylentisini, başka bir FUD olarak ele aldı. Bu doğrultuda, hep yaptığı gibi ve “4” ile etiketledi.

https://twitter.com/cz_binance/status/1663945939482968075

Söylentilere cevap veren Binance patronu, şirkette bir “bottom out” programı olduğunu kaydetti. Bu program temelinde, şirket için güçlü olmayan birçok çalışanın ayrılması isteniyor. CZ, ilk olarak insanların birçoğunun harika performans gösterdiğini söyledi. Ancak şirketin kültürüne uymadıklarını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte CZ, Evden Çalışma (WFH) ile ilgili küçük bir örnek verdi. Öte yandan bunun herkes için olmadığını vurguladı.

Bu arada Binance patronu, “Bottom Out” programının sürekli olduğunu belirtti. Dolayısıyla, bunu haftalık olarak uyguladığını kaydetti. Buna ek olarak, Binance’ın ‘işten çıkarmak’ zorunda olduğu insanlara ilişkin bir oran olmadığını iddia etti. CZ, bu programın neden uygulandığına da kendisince açıklık getirdi. Ona göre, bu tür bir program sayesinde Binance, kuruluşundan dört ay sonra kârlı hale gelmeyi başardı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dev kripto borsası 2 kripto kışında hayatta kalmayı başardı. Dahası, hala günlük, haftalık ve aylık bazda karlılığını korumaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir