BBC’den skandal yanılgı: Manchester United çöptür

Posted by

BBC’de Annita Mcveigh’in sunduğu dün saat 9.30’da yayınlanan haber bülteninde ekranın altında ‘Manchester United are rubbish’ (Manchester United çöptür) sözünün yer aldığı Kj izleyicilerin yansısını çekti.

Toplumsal medyada birçok kullanıcı bildiriye reaksiyon gösteridi.

BBC’den bahisle ilgili yapılan açıklamada, “Test maksatlı Kj eğitimi sırasında, birkaç saniyeliğine canlı programa yansıyan teknik bir aksaklık oldu. Yayında ortaya çıkan bu durum için özür dileriz” denildi.

‘Manchester United çöptür’ haber bandı reaksiyon çekti

Haber bülteninin sunucusu Annita Mcveigh ise kusurun bir çalışanın Kj’yi kullanmayı öğrenirken ve rastgele şeyler yazarken meydana geldiğini söyledi.

Mcveigh, “Biraz evvel, kimileriniz Manchester United hakkında yorum yapan haberlerle birlikte ekranın alt kısmındaki şeritte epeyce sıra dışı bir şey fark etmiş olabilirsiniz ve umarım Manchester United taraftarları buna gücenmemiştir. Bir çalışanımız, Kj’yi nasıl kullanacağını ve kayan metin koymayı öğrenmek için eğitim alıyordu, önemli olmayan rastgele şeyler yazdıkları sırada bu yorum ortaya çıktı. Bunu gördüyseniz, gücendiyseniz ve Manchester United taraftarıysanız özür dilerim. Ancak katiyetle bu bir yanılgıydı ve ekranda görünmesi amaçlanmamıştı.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.