Av sırasında ‘domuz’ sanıp arkadaşını öldürdü: 22 yıl mahpusu isteniyor

Posted by

Yalova’da 10 Şubat 2021’de Armutlu ilçesi Mecidiye Mahallesi Soğanlı Zirve Mevkisi’nde İbrahim Mandıracı, arkadaşları Serkan Tümer, Tuncay Karasu, İbrahim Alyanak, Ali Akın ve Sefa Akın ile birlikte domuz avına çıktı.

Av sırasında arkadaşı 35 yaşındaki İbrahim Mandıracı’yı domuz sanıp ateş ederek öldüren 37 yaşındaki Hulusi Efe hakkında, Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Olası kastla öldürmek’ kabahatinden 22 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Çıktığı birinci duruşmada suçlamayı reddeden Efe, “Ben domuza ateş ettim. İbrahim’e değil” dedi.

‘İBRAHİM’İ KANLAR İÇERİSİNDE GÖRDÜM. BEN VURMADIM…’

DHA’da yer alan habere nazaran, birinci defa hakim karşısına çıkan Hulusi Efe, çıktığı birinci duruşmada, kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, “Ben makine teknisyeniyim. Olay günü bir çiftçinin bozulan traktörünü yaptım. Bu sırada domuz avına çıkan arkadaşlarım Serkan Tümer, Tuncay Karasu ve İbrahim Alyanak ile karşılaştım. Onlara katılmamı istediler. İbrahim bana tüfeğini verdi. Serkan ise bir noktada beklememi istedi. Söylediklerini yaptım. Beklerken domuz gördüm. Tüfekle iki el ateş ettim. Sonra ateş ettiğim yere gittiğimde İbrahim’i kanlar içerisinde gördüm. Çabucak hastaneye kaldırdık. Ölmüştü. Ben kendisini vurmadım. Beraatimi istiyorum” dedi.

İbrahim Mandıracı’nın eşi Yazgı Mandıracı ise eşinin kimseyle hasımlığı olmadığını, sanığın tutuklanıp cezalandırılmasını istedi. Şahitlerin dinlendiği duruşmada olay yerinde keşif yapılmasına karar veren mahkeme heyeti, ölen İbrahim Mandıracı’nın ailesinin avukatının, sanığın tutuklanması istikametindeki talebini reddederek, duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.