Atatürk’ü amaç aldı, cihatçıları övdü: TRT’de skandal atama!

Posted by

Kamuda liyakati yok eden ve kendisine yakın isimleri kıymetli vazifelere getiren iktidar, artık de TRT Radyo Daire Başkanlığı‘na dikkat cazibeli bir atama yaptı.

TRT Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’ne atanması toplumsal medya hesabından cihatçı militanların ve yıkık Atatürk heykelinin fotoğraflarını paylaşması nedeniyle tartışmalara yol açan Hamit Yaz, terfi ettirilerek Radyo Daire Başkanlığı’na atandı.

BirGün’ün haberine nazaran, toplumsal medya hesabı üzerinden de cihatçıları öven ve destekleyen paylaşımlarda bulunan Hamit Yaz, birinci olarak TRT Kurdî Bölge Müdürlüğü’ne, daha sonra da TRT Diyarbakır Bölge Haber Müdürlüğü’ne getirildi.

Hiçbir mecrada özgeçmişini paylaşmayan Hamit Yaz’ın daha evvel tapu müdürlüğünde vazifeli olduğu tabir edildi. Yaz’ın akademik geçmişini de içeren özgeçmişi öğrenilemedi.

AKP’LİLER SIRAYA GİRDİ

Son atama kararlarının akabinde TRT Radyo Dairesi Başkanlığı’na getirilen Hamit Yaz’ın AKP’lilerle kurduğu yakın alaka de dikkati çekiyor. Yaz, bilhassa bölge temsilciliği vazifesini sürdürürken AKP’li çok sayıda milletvekili, parti yöneticisi ve kayyumluk da yapan Valilerle bir ortaya geldi. Yaz, çok sayıda AKP’liyi konuk olarak programlarında ağırladı.

SKANDAL PAYLAŞIMLAR

TRT’nin yeni Radyo Dairesi Lideri Hamit Yaz, toplumsal medya paylaşımlarında cihatçı militanlara takviyesini gizlemedi. Yaz, 2014 yılında yaptığı ve evvelki gün sildiği gönderisinde silahlı cihatçı militanını paylaşarak, “Dava şuuru ve adanmışlık hali… Bu imaja fakat zafer yakışır” tabirlerini kullandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün atağa uğrayan büstünü de paylaşan Hamit Yaz, “Ve heykel savaşı başladı. Kutsalınız heykel olursa İbrahim’in devirdiği bir gün kesinlikle devrilir” üst yazısını kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.