Asi Irmağı’na düşen bayanı, yoldan geçen iki kişi kurtardı

Posted by

Merkez Antakya ilçesi Yunus Emre Parkı’ndaki korkuluklardan, bir bayanın Asi Irmağı’na düştüğünü gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye polis ve sıhhat grupları sevk edildi.

Bu sırada bayanın akıntıya kapıldığını fark eden Kerim Ünsaldı ile Metin Coşkun, suya girip bayanı ırmak kenarına çekti. Grupların olay yerine gelmesinin akabinde Ünsaldı, Coşkun ve bayan, grupların çalışması sonucu bulundukları yerden çıkartıldı.

BİLİNCİ KAPALI OLARAK KURTARILDI

Bilincinin kapalı olduğu tespit edilen D.Y. (21) yapılan birinci müdahalenin akabinde Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

“YAPILMASI GEREKEN BİR ŞEYİ YAPTIM”

Kadını kurtaranlardan Metin Coşkun, gazetecilere olay anını anlatarak, “Ben karşı taraftan geliyordum. Alkollü olduğu ileri sürülüyor. Arkadaşları su falan içirmiş kendine gelmesi için. Kendini aşağıya bırakmış ve zirve takla aşağıya düşmüş. Başka arkadaşları ve hiç kimse inmeyince ben de hiçbir biçimde düşünmedim, direkt atladım suya. Yeniden olsa yeniden yaparım” dedi.

Kerim Ünsaldı ise “İnsanlık değerine yapılması gereken bir şeyi yaptım” sözünü kullandı. Hafif yaralı olduğu belirlenen Ünsaldı ile Coşkun da tedbir hedefli hastaneye götürüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.