Araştırma: Yatağın solunda uyuyanlar daha olumlu uyanıyor

Posted by

Yeni bir araştırma yatağın hangi tarafında uyuduğunuzun, uyandığınızda nasıl hissettiğinizi etkileyebileceğini öne sürdü.

Independent Türkçe’deki habere göre  British Wool tarafından yapılan araştırma, yatağın sol tarafında uyuyan bireylerin, sağ tarafta uyuyanlara kıyasla uyandıklarında optimist hissetme ihtimallerinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

1500 şahısla yapılan ankete nazaran, yatağın sol tarafında uyuyanların yüzde 66’sı kendilerini “bardağın dolu tarafını gören” cinsten şahıslar olarak tanımlarken, sağ tarafta uyuyanların oranıysa yüzde 60.

Ayrıca sağ tarafta uyuyanların uygun bir espri anlayışına sahip olma mümkünlüğü (yüzde 38) sol tarafta uyuyanlara kıyasla daha düşük.

Sağ tarafta uyuyan şahısların (yüzde 48), sol tarafta uyuyanlara (yüzde 40) kıyasla geceleri sıcakladıklarında uykularının bölünme mümkünlüğü da daha yüksek. Ama sol ve sağ tarafta uyuyanlar ortasındaki farklara karşın, iştirakçilerin çoğunluğu (yüzde 78) her gece birebir tarafta uyumaya devam edeceklerini söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.