Ankara'da Halk Ekmek'e zam mı geldi 2022? Ankara'da Halk ekmek fiyatı ne kadar oldu? Ekmek kaç TL?

Ankara’da Halk Ekmek’e zam mı geldi 2022? Ankara’da Halk ekmek fiyatı ne kadar oldu? Ekmek kaç TL?

Posted by

Ankara’da Halk Ekmek’e zam mı geldi? Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama sonrası çok sayıda vatandaş konuya ilişkin araştırma yapmaya başladı. Ankara Halk Ekmek’in sosyal medya hesabı üzerinden yazılı basın açıklaması yayımlandı. Peki Ankara’da Halk Ekmek’e zam mı geldi 2022? Ankara’da Halk ekmek fiyatı ne kadar oldu? Ekmek kaç TL? Ankara’da Halk Ekmek zammı ile ilgili ayrıntılar haberimizde…

ANKARA’DA HALK EKMEK’E ZAM MI GELDİ 2022?

Ankara’da 2 Mart Çarşamba günü itibarıyla Halk Ekmek’e zam geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek’ten yapılan açıklamada 250 gramlık ekmeğin 2 TL’ye satılacağı aktarıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek tarafından yapılan yazılı açıklamada un, maya, işçi maliyetleri, enerji ve diğer giderlerde yaşanan yüksek artışlar dolayısıyla zorunlu zam kararı alındığı ifade edilirken yeni uygulamanın, Etimesgut Halk Ekmek ile eş zamanlı olarak başlayacağı kaydedildi.

ANKARA’DA HAL EKMEK FİYATI NE KADAR OLDU?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek’in sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı yazılı basın açıklaması şu şekilde:

“Her gün yaklaşık 1 milyon adet üretilen ve bu üretim kapasitesi ile hemşehrilerimize aylık yaklaşık 30 milyon TL katkı sağlayan Ankara Halk Ekmek’te, maliyetlerin sürekli olarak artmasına rağmen uzun süredir fiyat artışı yapılmamış, ekonomik koşulların olumsuz etkilediği vatandaşlarımızın bir nebze yanında olabilmek adına yaklaşık bir yıldır zararına satış sürdürülmüştür. Gelinen son noktada, un, maya, işçi maliyetleri, enerji ve diğer giderlerde ara vermeksizin yaşanan artışlar çok yüksek seviyeye ulaşmış ve fiyat artışını zorunlu kılmıştır. Ankara Halk Ekmek’in ürettiği 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatı, 2 Mart 2022 tarihi itibârıyla kâr elde etmeksizin ve maliyetine 2 TL olarak belirlenmiştir. Yeni uygulama, Etimesgut Halk Ekmek ile eş zamanlı olarak başlayacaktır.”

ANKARA’DA EKMEK KAÇ TL?

Ankara Halk Ekmek’in ürettiği 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatı 2 TL olacak. Fiyat, 2 Mart 2022 Çarşamba günü itibârıyla geçerli olacak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.